vesti24.mk

Tag : баба

ЗАБАВА

Старица од Манчестер посака да биде уапесени барем еднаш пред да умре- причината ќе ве остави стаписани (ФОТО)

admin
Полицијата во британскиот град Манчестер уапси старица без никаков повод. А, причината е тоа што таа, просто, сакала да биде уапсена барем еднаш пред својата...
ЗАБАВА

Оваа супер бабичка ги поместува сите граници и руши рекорди (ВИДЕО)

admin
103-годишната Џулија “Хјурикејн” Хокинс ја доби титулата најстара жена која се натпреварувала на американската тркачка патека откако ја завршила трката на 50 и 100 метри...
ЗАБАВА

Медицински феномен: Живеела 99 години со сите органи распоредени на погрешни места

admin
На универзитетот за здравје и наука во Орегон, Портланд е направена дисекција на леш од жена и откриено е дека нејзините органи биле сосема различно...
ЗАБАВА

Нејзината желба ќе ве насмее до солзи: Оваа жена има 104 години и сака… (ФОТО)

admin
Сто и четиригодишна жена од Велика Британија која живее во дом за стари лица, побарала да оди во затвор, пишува локалниот „Бристол Пост“. „Имам 104...
ЗАБАВА

8-мо мартовски хит: Баби се туркаа да се поздрават со политичарите и да им подарат цвеќе, па една од нив си ја загуби вилицата (ФОТО)

admin
Хрватските политичари денеска на симболичен начин им го честитаа празникот на жената подарувајќи им црвени рози. Но, додека политичарите порадуваа рози еден детаљ им го...
ЗАБАВА

Баба платила карта за на базен со паркинг, па буквално го сфатила тоа: Спасувачите не можеа да им поверуваат на своите очи (ФОТО)

admin
На некои луѓе им треба речиси целиот живот за да ги совладаат возачките техники возејќи совршено автомобил. Пример дека се се стекнува со тек на...
ЗАБАВА

Една е најдобар ди-џеј, а друга супер гимнастичарка: Кога ќе дознаете колку години имаат и што прават ќе се шокирате (ФОТО)

admin
Гинисовата книга на рекорди за 2019 година веќе може да се најде во продажба низ светот. Уште еднаш, оваа голема книга, со големи соништа, претставува...
ЗАБАВА

Сакаа да ограбат баба, но казната веднаш ги стигна: бабата им одржа лекција која ќе ја паметат цел живот (ВИДЕО)

admin
Обидот на разбојници во Јужна Африка да украдат автомобил од една баба, доби поинаква насока. Жената со возилото влегла во својот заграден двор во Хаутенг,...
ЗАБАВА

Цела недела не можеле да се сетат каде го паркирале својот автомобил: Кога го најдоа ги пречека “изненадување“

admin
Постар брачен пар го “изгубиле“ автомобилот на една недела. Хилда Фармер која има 79 години и нејзиниот партнер Емануел Елиот кој има 80 години, започнале...
ЗАБАВА

Писмото на оваа баба го освои светот: Советите кои и ги дала на внуката злато вредат и добро запомнете ги

admin
Една баба напишала писмо да новородената внука и го освои светот. Драга моја, ова писмо можев да ти го напишам пред 40 години, за твојата...