vesti24.mk

Tag : БАЛКАН

вести од Балкан

БАЛКАН ЗАБАВА

Цел Балкан се смее: Бизарно видео на српски политичар и студентки

admin
Драган Марковиќ Палма е контроверзен српски политичар кој на сите можни начини се обидува да биде во центарот на вниманието. Овој лидер на политичка партија...
БАЛКАН ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Највисоки плати во регионот има во Словенија, Македонија со најниски плати

Ferad Aruc
Истражување на турската новинска агенција Анадолија за движењето на платите во регионот покажа дека и натаму Македонија е на дното . Највисоки плати има во...
БАЛКАН ВЕСТИ СВЕТ

Анкара со обновен фокус на Балканот

Ferad Aruc
Турција главно ја користи својата силна економија спрема балканските соседи да проектира сила и влијание, но ја употребува и религијата и дипломатијата, велат аналитичарите Турција...
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ

Ако се подготвувате за летување во Булгарија, тогаш мора да ја знаете оваа секс-шема со која ги мамат туристите

admin
Криминалците во Бугарија наводно користат малолетни девојки, кои ги мамат пијаните туристи на плажите, ветувајќи им секс за да ги ограбат, пишува “Sun”. Британските туристи...
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ

Ослободени Милорад Улемек Легија и останатите припадници на ЈСО

admin
Специјалниот суд на Белград со првостепена пресуда ги ослободи од обвинението сите припадници на некогашната единица за специјални операции (ЈСО) на кои им се судеше...
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА СВЕТ

Објавена листа на европски земји со најпродуктивни работници: Како е рангирана Македонија на оваа листа?

admin
Реформите на пазарот на трудот се приоритети во земјите од Западниот Балкан. Според статистичките податоци, овие земји заостануваат во споредба со просекот на Европската Унија....
ВЕСТИ СВЕТ

Овие пет маки најмногу ги мачат лидерите на Европа

Ferad Aruc
Лидерите на ЕУ се сретнале денес во Брисел, каде разговарале за голем број предизвици кои се пред Унијата, како политички, така и економски. Пет главни...
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Иванов кон новинарите: Не шпекулирајте дека јас сум причина за дестабилизација

admin
Претседателот Ѓорге Иванов негира дека ги избркал премиерот Заев и министерот Димитров од неговиот кабинет. На прес конференција по средбата со бугарскиот претседател Радев, Иванов...
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Борисов нема да се сретне со Иванов, се однесувал арогантно во спорот за името со Грција

admin
Бугарскиот премиер Бојко Борисов ја откажал средбата со македонскиот претседател Ѓорге Иванов, која е планирана за утре, објави бугарски „24 часа“. Иванов, кој веќе се...
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ

Пратеничка на Српската листа на Косово пријавила дека има 56 милиони евра во банка

admin
Јелена Бонтиќ, пратеничка на Српската листа во Собранието на Косово, е на чело на листата на најбогатите личности во косовските институции, со пријавени 56 милиони...
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Големо невреме на Јадранот: Оваа фотографија ја вознемири Хрватска, Словенија и Црна Гора (ВИДЕО)

admin
Словенија, Хрватска и Црна Гора деновиве беа погодени од големо невреме кое што најмногу предизвика штета во приморските краеви. На социјалната мрежа Твитер беше објавена...
Uncategorized БАЛКАН

(ВИДЕО) СКАНДАЛ НА АЛБАНСКА ТЕЛЕВИЗИЈА: Лидерите на синдикатите си ги пресметаа силите сред емисија

admin
Студиото на една ТВ емисија на албанска телевизија се претвори во вистински бокс ринг, кога лидерите на синдикатите физичкисе нападнаа поради различните ставови за протестите...