vesti24.mk

Tag : Барселона

ЗАБАВА

Старлетата го “стресе” Шпанскиот фудбал: “Спиев со фудбалери на Барселона, Реал Мадрид и Севиља”

Ferad Aruc
Белен Рока неодамна направи интервју за шпанските медиуми така што успеа да подигне прашина во светот на фудбалот откако призна дека спиела со неколку познати
СПОРТ

Најавеното засилување на Барса изведе генијална минијатура во шеснаесетникот

Ferad Aruc
Барселона пред извесно време го задржа ексклузивното право да го откупи суперталентираниот Артур за 30 милиони евра и со самото тоа го најави како засилување
ЗАБАВА

Се исплашила од затвор: Шакира платила огромна сума на пари откако ја обвиниле за затајување на данок!

Ferad Aruc
Пејачката ги “наполнила џебовите” на шпанските власти. По проблемите со кои Шакира се соочила, а се однесуваат на затајување на данок за што ја обвиниле
СПОРТ

Крај на една голема ера: Иниеста по 20 години ја напушта Барса

Ferad Aruc
Интерецни вести пристигнуваат од Каталонија. Имено, капитенот на Барселона, Андреас Иниеста, би можел да го напушти овој клуб после 20 години. Како што тврдат каталонските
Uncategorized СПОРТ

Нејмар плачел и молел раководството на Барса да го сопре трансферот во ПСЖ

admin
Најскапиот трансфер во историјата на фудбалот – Нејмар од Барселона во ПСЖ, не поминал без проблеми за бразилската ѕвезда, вели Марка. Во текот на летото,
Uncategorized

Официјално: Валверде тренер на Барселона

admin
Барселона потврди дека Ернесто Валверде ќе биде новиот тренер на тој клуб во сезоната 2017/18. Тој минатата недела го заврши четиригодишниот престој на клупата на
Uncategorized

Клоп: Барса го сака Кутињо? Нека подготви 400 милиони евра

admin
Јирген Клоп, менаџерот на Ливерпул, даде изјава по наводите на шпанските медиуми дека Филипе Кутињо, еден од најдобрите играчи на „црвените“, е блиску до договор
Uncategorized

Заминуваат тројца фудбалери од Барселона, а пристигнуваат…

admin
Медиумите веќе на големо нагаѓаат како ќе изгледа новиот тим следната сезона. Жереми Матије и Арда Туран сигурно заминуваат, а најновата информација е дека и