vesti24.mk

Tag : бебе

ЗАБАВА

Родила ќерка и била пресреќна: Кога бебето ја отворило устата сите се изненадиле од тоа што го виделе (ФОТО)

admin
Саманта Лејнс и нејзиниот партнер Џејсон Домбс биле пресреќни кога дознале дека ќе добијат бебе. Бременоста минала во најдобар ред па ниту породувањето не минало
ЗАБАВА

Светот ги осуди овие родители: Бебето го хранат со остатоци најдени во контејнери, ова е нивното оправдание

admin
Челси Флеминг и нејзиниот свршеник Џони Пинети, пар од Џорџија, решиле да копаат по контејнерите за да заштедат пари. Идејата им ја дала тетката на
ЗАБАВА

Бебето Ивана е најмалиот херој во светот: Сите прогнозирале дека не може да преживее, но погледнете во каква битка победи

admin
Бебенце родено во 24. недела, тешко само 370 грама, ги надмина очекувањата на докторите во болница во Канада и преживеа. Сега, малата Ивана има една
ЗАБАВА

Медицинско чудо или етички спорно: Во Грција родено дете од тројца родители

admin
Машко дете тешко 2,9 килограми е родено во Грција, кои во суштина има тројца родители. Бебето и мајката, која досега имала четири неуспешни ин витро
ЗАБАВА

Оставено бебе и жена која не можела да роди: Медицинска сестра посвоила новороденче кое никој не го посетил во болница

admin
Медицинска сестра посвоила девојче кое никој не дошол да го види кога се родило додека тоа лежело на интензивна нега. 45-годишната Лиз Смит отсекогаш сакала
ЗАБАВА

Ова бебе го викаат„Мишелин“: На шестмесечна возраст има 12 килограми (ВИДЕО)

admin
Девојчето предизвика сензација во социјалните медиуми кога родителите објавија видеоснимка од нејзиното мало раче, која досега е видена 4,7 милиони пати. На возраст од шест
ЗАБАВА

Дадилка влезе во собата и го грабна бебето: Веднаш потоа настана хаос, за среќа тоа е живо (ВИДЕО)

admin
На Редит е објавено шокантно видео кое покажува дадилка како спасува дете неколку секунди пред врз него да се урне плафонот. На снимката се гледа
ЗАБАВА

За три дена повеќе од 6 милиони прегледи: Реакција на бебе кога ќе го види татко му со нова фризура ќе ве насмее до солзи (ВИДЕО)

admin
Реакцијата на едно бебе од Њујорк, што првпат го гледа неговиот татко со нова фризура, стана хит на Твитер и на интернет. Осуммесечниот Мејсон Картер
ЗАБАВА

ВИДЕО: Авион беше принуден да слета откако патничка се сетила дека го заборавила бебето во чекалната

admin
Авион во Саудиска Арабија беше принуден да направи круг и да слета веднаш по полетувањето за Куала Лумпур, откако една од патничките се сетила дека
ЗАБАВА

Постојано ја прашувале кога ќе роди дете: Со фотографија и моќна порака им ги затвори устите

admin
Мили Бингам со кратка порака ги замолчува сите оние кои слободно ги преплавуваат жените со прашања за раѓањето на деца. 33-годишната Американка доби аплаузи од
ЗАБАВА

НЕВЕРОЈАТНО: Најмалото машко бебе родено само 268гр, излегува од болница и конечно си оди дома (ФОТО)

admin
Бебе, родено со само 268 грама, по неколку месеци, ја напушти болницата во Токио со тежина од 3,2 килограми. Тој е најмалото родено машко бебе
ЗАБАВА

Револуција во медицината или Божјо чудо: Бебе извадено од стомакот на мајката, оперирано, па вратено назад

admin
Бремената Бетан Симпсон беше подложена на револуционерен метод досега незабележан во медицината. Нејзиното бебе беше извадено од стомакот за да биде излечено, а потоа докторите
ЗАБАВА

Одложување на родителството: Не се жените кариеристки, туку мажите се себични

admin
Во последно време сѐ повеќе се засилува трендот на замрзнување на јајце-клетки. Британски Daily Mail објави дека бројот на случаи на замрзнување јајце-клетки се зголемил