vesti24.mk

Tag : бебе

ЗАБАВА

ВИДЕО: Снаодлив татко открива како го заспива бебето за помалку од една минута

admin
Како што знае секој родител, заспивањето на бебето може да биде многу тешка задача. Но, за овој татко, нема ништо поедноставно. Неговиот тримесечен син заспива...
ЗАБАВА

Видео кое ќе ви го разнежни срцето: Лавот татко за прв пат го гледа своето бебе 

admin
Зоолошката градина од Денвер сподели видео со кое ги разнежни срцата низ целиот свет. Во него, можете да видите малку лав како игра во неговиот...
ЗАБАВА

На ова бебе никој не смее да му се приближи: Кученцето претера со улогата на заштитник (ВИДЕО)

admin
Познато е дека кучињата кои се чуваат дома се поставуваат заштитнички кога во домот ќе дојде бебе. Но, ова куче можеби претерало во тоа. Кученцето...
ЗАБАВА

На ова бебе никој не смее да му се приближи: Кученцето претера со улогата на заштитник (ВИДЕО)

admin
Познато е дека кучињата кои се чуваат дома се поставуваат заштитнички кога во домот ќе дојде бебе. Но, ова куче можеби претерало во тоа. Кученцето...
ЗАБАВА

Ако мајката го јаде ова додека дои, може да го заштити бебето од алергии

admin
Најновото истражување заговара дека децата треба да бидат изложени на јаткасти плодови рано во животот. Истражувачи од Канада откриле дека децата имале пет пати помала...
ЗАБАВА

ФОТО: Во најмалото италијанско село се роди првото бебе после 8 години

admin
Италијанското село Мортероне, кое е најмало на Апенинскиот полуостров, го прослави раѓањето на новиот жител, првото бебе во селото по 8 години. Мортероне, планинско село...
ЗАБАВА

Вашето бебе расфрла храна и истура течност? Еве зошто тоа е одлична навика!

admin
Верувале или не, бебињата кои си играат со храната и кои својот оброк го расфрлаат каде стигнат, токму на тој начин ја изразуваат својата љубопитност...
ЗАБАВА

ФОТО: Мајка ставила спирала, но останала бремена – Нема да поверувате како се роди ова бебе

admin
Жена од Виетнам останала бремена иако имала веќе ставено спирала. Спиралата, која е еден вид на контрацепција ја користат повеќе од 150 милиони жени во...
ЗАБАВА

Некои бебиња родени од мајки позитивни на коронавирус, веќе имаат антитела

admin
Научници од Британија откриле дека некои бебиња кои се родени од мајки позитивни на коронавирусот веќе имале антитела на болеста. Доктор Патрик Обрајан, претседател на...
ЗАБАВА

Некои бебиња родени од мајки позитивни на коронавирус, веќе имаат антитела

admin
Научници од Британија откриле дека некои бебиња кои се родени од мајки позитивни на коронавирусот веќе имале антитела на болеста. Доктор Патрик Обрајан, претседател на...
ЗАБАВА

Родители, внимавајте: Ова се најопасните симптоми кај новороденчињата, мора да реагирате

admin
Ова се најопасните симптоми кај новороденчињата, мора да реагирате веднаш. Модри усни Ако усните на вашето бебе станат модри или јазикот почнува да помодрува тоа...