vesti24.mk

Tag : бебе

ЗАБАВА

ВИДЕО: Авион беше принуден да слета откако патничка се сетила дека го заборавила бебето во чекалната

admin
Авион во Саудиска Арабија беше принуден да направи круг и да слета веднаш по полетувањето за Куала Лумпур, откако една од патничките се сетила дека
ЗАБАВА

Постојано ја прашувале кога ќе роди дете: Со фотографија и моќна порака им ги затвори устите

admin
Мили Бингам со кратка порака ги замолчува сите оние кои слободно ги преплавуваат жените со прашања за раѓањето на деца. 33-годишната Американка доби аплаузи од
ЗАБАВА

НЕВЕРОЈАТНО: Најмалото машко бебе родено само 268гр, излегува од болница и конечно си оди дома (ФОТО)

admin
Бебе, родено со само 268 грама, по неколку месеци, ја напушти болницата во Токио со тежина од 3,2 килограми. Тој е најмалото родено машко бебе
ЗАБАВА

Револуција во медицината или Божјо чудо: Бебе извадено од стомакот на мајката, оперирано, па вратено назад

admin
Бремената Бетан Симпсон беше подложена на револуционерен метод досега незабележан во медицината. Нејзиното бебе беше извадено од стомакот за да биде излечено, а потоа докторите
ЗАБАВА

Одложување на родителството: Не се жените кариеристки, туку мажите се себични

admin
Во последно време сѐ повеќе се засилува трендот на замрзнување на јајце-клетки. Британски Daily Mail објави дека бројот на случаи на замрзнување јајце-клетки се зголемил
ЗАБАВА

„Ноќите се долги, но годините се кратки“: Прекрасен и реален текст потсетува колку брзо ни растат децата

admin
Мали деца, големи обврски – сите родители ќе се согласат со ова. Животот со мали деца е хаотичен, непредвидлив, полн со непреспани ноќи. Блогерката Џинџер
ЗАБАВА

Емоции еден тон: Погледнете ја реакцијата на бебето со проблеми во слухот откако за првпат ќе го слушне гласот на својата сестра

admin
Керол Дајен Бенџамин, мајка на две деца од Мадисон објави на Интернет снимка од својата ќерка Скарлет откако за првпат го слушна гласот на својата
ЗАБАВА

Кога се породила останала во шок: Бебето џин тешко речиси колку и нејзината двегодишна ќерка

admin
„Во својата кариера долга 30 години не сум породила волкаво бебе. Ова е најголемо и натешко новороденче некогаш родено во нашата болница“, рече една лекарка
ЗАБАВА

Бебето плачело, па невеста направи хаос на свадба

admin
На социјалната мрежа Редит, една штотуку омажена девојка сподели случка од својата свадба, кога таа избркала гости бидејќи нивното бебе постојано плачело. -Иако во поканите
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Најдоброто време за „правење“ бебе- овие совети можат да ви помогнат

admin
Квалитетот на спермата е многу подобар во текот на зимскиот период, исто како и рецептивноста на јајце-клетките, така што сега е идеалното време доколку сакате
ЗАБАВА

Вистинско чудо, сите во шок: Бебе оживеало откако 15 часа било во мртовечница на -12 степени

admin
Вработените во крематориум во Кина доживеале вистински шок, кога мртво бебе заплакало само неколку минути пред да го кремираат. Ан Ан е роден предвреме во