vesti24.mk

Tag : Бегство

ЗАБАВА

Му требаа само 10 секунди за да ѝ побегне на полицијата: Овој криминалец буквално летна низ прозор (ВИДЕО)

admin
За криминални дела кои ги правел, овој човек беше приведен во полициска станица. Иако има лисици на рацете, тој е храбар и многу брзо трча....
ЗАБАВА

Десетте најлуди бегства од затвори во историјата: Нема да верувате на што се подготвени овие луѓе (ВИДЕО)

admin
Иако затворите важат за едни од најчуваните места во светот, сепак низ минатото и сегашноста се случувало затвореници успешно да избегаат. Можеби едно од најфилмските...
БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Тадиќ изнесе страшни сознанија поврзани со бегството на Никола Груевски

Ferad Aruc
Поранешниот српски претседател, сега лидер на опозициската Социјалдемократската партија (СДС) Борис Тадиќ убеден е дека за време на префрлањето на поранешниот македонски премиер Никола Груевски...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Зоран Заев: Дали Груевски доброволно ја напуштил Македонија или е киднапиран (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Едно е јасно, дека Никола Груевски побегнал со дипломатско возило на Унгарија. Отворена е двојна истрага која треба да утврди како избегал. Штом истрагата ќе...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Канал 5: Груевски избегал со автомобил, следна дестинација Русија или Турција

Ferad Aruc
Поранешниот премиер Никола Груевски, од Македонија избегал со автомобил, а до Унгарија стигнал преку Србија, објави ТВ Канал 5. Според информациите на телевизијата, Груевски барањето...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Црногорската полиција: Груевски влезе во Црна Гора и ја напушти истиот ден

Ferad Aruc
Црногорската полиција објави соопштение по информацијата дека експремиерот, Никола Груевски на патот кон Унгарија, поминал низ Албанија, по што влегол во Црна Гора. „По повод...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Како Груевски го стопи срцето на Орбан

Ferad Aruc
„Орбан одби 70 проценти од барањата за азил на луѓе кои бегаат од војна, сиромаштија и угнетување. Но, има нешто во овој поранешен автократ, осуденик...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Албнија: Груевски вака преминал граница

Ferad Aruc
Албанија и официјално потврди дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски за Унгарија заминал преку Албанија, пренесе МИА. Секторот за граница и миграција при албанската државна...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

СЈО ќе бара притвори за обвинети, по бегството на Груевски

Ferad Aruc
Специјалното јавно обвинителство од надлежниот суд ќе бара притвор како мерка за обезбедување присуство за лица кои се обвинети во повеќе случаи и се товарат...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

МВР потврди – Груевски е во Унгарија, побарал азил

Ferad Aruc
Поранешниот премиер Никола Груевски е во Унгарија, каде што побарал азил, потврди Министерстото за внатрешни работи. ,,По направените соодветни проверки, Министерството за внатрешни работи утврди...
ЗАБАВА

Филмско бегство: Вака познат мафијаш избега од затвор со хеликоптер- цела земја го бара криминалецот кој има книги за своите злодела

admin
Еден од најозлогласените криминалци во Франција, Редоан Фаид, избегал од затворот во Рео. Во тоа му помогнале три соучесници кои вооружени упаднаа во затворските простории...
ЗАБАВА

Бегство како ова нема ни на филм: Сопругот се врати порано дома, па швалерот мораше да спасува живот (видео)

Ferad Aruc
Сцената која ќе ја видите подолу, доаѓа од градот Сао Паоло во Бразил, а на неа е прикажано филмското бегство на еден швалер, кој бил...