vesti24.mk

Tag : Бела Хадид

ЖИВОТ ЗАБАВА

Бела Хадид потврди дека ќе ја носи и овогодинешната ревија на Викторија Сикрет

Ferad Aruc
Една од најисчекуваните модни ревии во една година, дефинитивно е ревијата на Викторија Сикрет. Да стане ангел на Викторија Сикрет е сон на секоја манекенка,...
Uncategorized МОДА

Бела Хадид во креации од високата мода за Harper’s Bazaar

admin
Бела Хадид облече креации од високата мода на Диор, Валентино, Џамбатиста Вали и Шанел за едиторијал за најновото издание на списанието Harper’s Bazaar. За списанието,...
ЖИВОТ

Бела Хадид повторно во главна улога во новата кампања на Џузепе Заноти за пролет – лето 2018 година

Ferad Aruc
Преубавата Бела Хадид веќе втора сезона е заштитно лице на модниот бренд Џузепе Заноти. Американската убавица повторно се појавува како главен лик во кампањата пролет...
Uncategorized

ЕМИЛИ РАТАЈКОВСКИ СЕ „СТРЕСЕ“: Нејзината најдобра другарка неочекувано и ги зграби големите гради (ВИДЕО)

admin
Многу мажи би сакале да се најдат на местото на Бела Хадид Кога некој ќе ги спомене Бела Хадид и Емили Ратајковски на многу мажи...