vesti24.mk

Tag : Белгија

ЗАБАВА

Има толку безобразно презиме што и Фејсбук го блокираше: Политичарот во проблеми, не може да води кампања

admin
Локалниот политичар од Белгија неодамна стана вистински хит кога Фејсбук му ја забрани кампањата поради презимето. Неговото име е Лук Анус (26), а друштвената мрежа
ЖИВОТ

Белгиски богаташ со луксузна кола мисли дека може да паркира секаде, но тоа не е Македонија!

admin
Еден човек сака да го паркира својот скап Астон Мартин на пешачка зона среде плоштад. Полицијата побара од човекот да го премести својот автомобил но
СВЕТ

Овие земји нема да ги протераат руските дипломати – Тие не ги следат ЕУ и САД

Ferad Aruc
Иако голем број на земји одлучиле поради случајот Скрипал да ги протераат руските дипломати, некои не сакаат тоа да го направат. Бугарската агенција “BGNES”, повикувајќи
СВЕТ

Голем грабеж на мртвиот Гадафи: Од блокираните сметки на покојниот либиски лидер мистериозно исчезнале милијарди!

Ferad Aruc
Од средствата на поранешниот либиски претседател Моамер Гадафи, кои се замрзнати во Белгија, исчезнале 10 милијарди евра. Во ноември 2013. година на сметките на компаниите
СВЕТ

Белгиец казнет со 3.000 евра поради навреда на полицајка

Ferad Aruc
Маж што вербално нападнал полицајка стана првиот граѓанин на Белгија осуден за сексизам на јавно место, објави „Гардијан“. Судот во Брисел му одреди глоба од