vesti24.mk

Tag : Белград

ЗАБАВА

По три години го пронајде своето милениче: Човек од Белград не може да ги запре солзите (ВИДЕО)

admin
Кога пред три години исчезнало кучето Ема, нејзините сопственици биле скршени. Ја барале насекаде, но никаде ја немало, се до вчера, кога повторно се сретнаа.
АВТОМОБИЛИ

Револтиран купувач во Србија шири антиреклама против Мерцедес

Ferad Aruc
На социјалните мрежи се појавија фотографии од изреволтиран купувач на автомобил во Србија. Тој купил Мерцедес, но, според него, прерано се расипале некои делови на
БАЛКАН

Го нашле во празен стан со пиштол без ознаки: Во Белград уапсен поранешен член на единицата „Тим 6“

Ferad Aruc
Во Белград бил уапсен поранешен припадник на специјалната американска единица „Тим 6“, кои со години го ловеле Осама Бин Ладен, за на крај во 2011
БАЛКАН

Американци и Украинки уапсени во Белград: Со дрон ја снимале зградата на Военото разузнавање во Белград

Ferad Aruc
Српската воена полиција уапсила двајца Американци и две Украинки кои со дрон се обидувале да ја снимат зградата на стариот Генералштаб, пренесува Прва ТВ. Министерството
ЦРНА ХРОНИКА

Наместо во рикверц, Милица ставила во прва – најдобриот другар и се удави, таа едвај се спасила (ФОТО)

Ferad Aruc
Милан Субошиќ (17), млад фудбалер од Болеч, се удавил кога со автомобилот во кој бил со својата најдобра другарка Милица Л. (17) слетал во Дунав.
БАЛКАН

Во Белград уапсени државјани на Австралија за шверц на 1.280 килограми кокаин (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Тројцата припадници на организираната криминална група од Австралија уапсени се за време на примопредавањето на голема количина пари во еден белградски хотел Припадниците на српската
МАКЕДОНИЈА

Заев: Во Белград се чувствувам како да сум дома

admin
Македонија и Србија ќе развиваат успешни билатерални односи и преку нив ќе придонесат за јакнење на соработката во регионот. Ова го изјави македонскиот премиер Зоран Заев
СВЕТ

Силно невреме го зафати Белград – Драматично предупредување од метеролозите: Потоп во Нови Сад

admin
Републичкиот хидрометеролошки завод издал предупредување на силн о невреме пропратено со ветер кој денеска дува на подрачјето на Србија. За сега не е познато колкава
ЗАБАВА

Бебето е на прво место: Наташа Беквалац ќе загуби 100.000 евра

admin
Поп ѕвездата Наташа Беквалац ужива во својата бременост и не ја трга насмевката од лице. Атрактивната русокоса го одржа својот последен настап за оваа година
ЖИВОТ

После апсењето на аеродром се огласи старлетата Сораја- еве што кажа

admin
По објавата дека старлетата Сораја е уапсена вчера, веднаш по слетувањето на авионот на аеродромот Никола Тесла во Белград се огласи и таа самата. -Се
Uncategorized

Новиот претседател на Србија Aлександар Вучиќ положи заклетва

admin
Вучиќ во српското Собрание, на Уставот на Србија се заколна дека сите свои сили ќе ги посвети за зачувување на суверенитетот и целовитоста на територијата на
Uncategorized

СВЕТОТ ОСТАНУВА НА МЛАДИТЕ: Ќерката на Цеца го „украде“ манекенот на мајка ѝ (ВИДЕО)

admin
Анастасија и згодното момче до раните утрински часови се забавувале на сплавовите во Белград. Фолк дивата Светлана Ражнатовиќ секогаш крева голема врева кога ќе објави