vesti24.mk

Tag : Бел покрив

МАКЕДОНИЈА

ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ ГО ПОГОДИ РЕСЕН – ГРАДОТ ПОБЕЛЕ! (ФОТО)

Ferad Aruc
Попладнево Ресенскиот регион го зафати страшно невреме кое беше проследени со интензивни врнежи од дожд и од град, засилен ветер и електрични празнења. Интензивните врнежи