vesti24.mk

Tag : бензин

ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА МАКЕДОНИЈА СВЕТ

Од понеделник значително поскапување на горивата – цените рушат рекорди?

Ferad Aruc
Стравот од недостаток на нафта ја качи цената на најбараниот енергенс на највисоко ниво во последните месец дена. Во моментов барел нафта на берзата во
ЕКОНОМИЈА МАКЕДОНИЈА

Без давачките кон државата, литар дизел би чинел 39 денари

admin
Литар безоловен бензин и дизел за 39 денари. Толку би чинело горивото на бензинските пумпи ако од малопродажната цена се одбие делот кој оди во
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Ново поскапување на бензините во Македонија – од понеделник нови цени

admin
Регулаторна комисија за енергетика пред две недели донесе одлука за промена на цените, по која бензините повторно поскапеа. Рафинериските цени на нафтените деривати се зголемуваат