vesti24.mk

Tag : БИЗНИС

БИЗНИС ЗАБАВА

Момчето со Даунов синдром стана милионер: Од неговата храброст може многу да се научи (ВИДЕО)

admin
Џон Кронин е жив пример дека Дауновиот синдром во никој случај не смее и не треба да биде пречка за оние кои го имаат, ниту...
Uncategorized БИЗНИС ВЕСТИ

НОВ ГОЛЕМ УСПЕХ НА ВЛАДАТА: Американска автомобилска компанија ќе отвори фабрика во Македонија, 500 нови работни места!

admin
Дирекцијата за Технолошки индустриски развојни зони потпиша Договор за долготраен закуп на градежно земјиште во ТИРЗ Скопје 2 со компанијата „AIM property“ што ќе гради...
Uncategorized БИЗНИС ЉУБОВ И СЕКС

Сопругата на поранешната ѕвезда на Ливерпул развила сериозен бизнис: За 9,99 долари можете да ги гледате нејзините еротски претстави

admin
Алис Гудвин, сопругата на поранешната ѕвезда на Ливерпул, Џермејн Пенант, направила своја веб страница на која фановите плаќаат 9,99 долари месечно, за да добијат пристап...
БИЗНИС

Ања Николова, прва Македонка која магистрираше на престижниот универзитет Јејл, а на Павиа имала оценки поголеми и од десетка (фото)

hacci
Ања Николова има 24 години, родена е во Велес, но кога се работи за образованието таа е светски патник. Основно образование завршила во “Kensington St....
Uncategorized

Бензинот поевтинува за…

admin
Бензинот поевтинува за еден и пол денар, дизелот за 2,5 денари. Регулаторната комисија за енергетика најави поевтинување на горивата, а новите пониски цени ќе важат од...
Uncategorized

Пораст на индустриското производство

admin
Индустриското производство без влијанието на сезонскиот и календарскиот рок во споредба со претходниот месец постигна раст од 2,3 насто Индексот на индустриско производство без календарски...
Uncategorized

Анѓушев: Во текот на летото повторно ќе се воведе евтината струја

admin
Во летните месеци се очекува повторно воведување на евтина тарифа за струја, изјави Кочо Анѓушев, вицепремиер за економски прашања. Како што рече Анѓушев, многу брзо...
Uncategorized

Македонецот Вања Јосифовски, нов технички директор на Пинтерест

admin
Уште една убава вест за Македонија одекна деновиве- Македонец е на висока позиција во „Пинтерест“- една од најголемите и најраспространети друштвени мрежи на денешницата. Вања...