vesti24.mk

Tag : БИЗНИС

Uncategorized

Самовработување за уште 400 невработени со грантови од …

admin
Самовработување за уште 400 невработени со грантови од 4.000 евра. Од денеска во наредните петнаесеттина денови сите невработени лица ќе имаат можност да аплицираат за
Uncategorized

Пуштена во употреба фабриката Лутекс во..

admin
Во кругот на поранешната фабрика „Нонча Камишева“ во Велес денеска официјално беше пуштена во употреба фабриката за производство на технички и индустриски текстил Лутекс инвестиција
Uncategorized

Бензините поскапуваат за денар, дизелот за …

admin
Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за денар, а дизелот и екстра лесното масло за домаќинство за 1,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика
Uncategorized

ЗА СИТЕ НЕВРАБОТЕНИ: Очекувајте 4.000 евра на вашите сметки!

admin
Агенцијата за вработување на Република Македонија денес почнува со реализација на Програмата за самовработување со неповратни средства за 2017-та година. За потсетување, Агенцијата за вработување
БИЗНИС ВЕСТИ

ВИДЕО: Граѓаните на протест пред „Про Кредит”, банката ќе слави годишница со 400 квадрати огномет

admin
Огномет од речиси 400 квадратни мерки ги крена на нозе, жителите на Општина Карпош. И оваа година, како и минатата, „Про Кредит” банка дека ќе
БИЗНИС ВЕСТИ

Катар Ервејс вработува луѓе со средно образование од Македонија

admin
Катар Ервејс вработува нови луѓе од во Хрватска, Србија и Македонија за пополнување на слободни позиции во комерцијалните и административни делови на компанијата. Со цел
БИЗНИС ВЕСТИ

Започнува со работа германската фабрика Лутекс во Велес, ќе вработи до 1.000 лица

admin
Фабриката за производство на технички и индустриски текстил Лутекс, инвестиција на германската компанија СТС Текстајлс, денеска во кругот на поранешната фабрика „Нонча Камишева“ во Велес,