vesti24.mk

Tag : БИЗНИС

БИЗНИС ВЕСТИ

Прв OUTLET за млади користени возила со премиум квалитет и гарантирани километри

admin
Долгогодишното искуство во автомобилската индустрија и континуираната работа со клиенти (приватни лица и компании ), сопственици на возила од брендовите на Опел, Шевролет, Форд, Волво
БИЗНИС ВЕСТИ

НБРМ: Годинава раст од 2,5 проценти на македонската економија

admin
Народната банка во априлската проекција прогнозира раст од 2,5 проценти на македонската економија за годинава по што би следело забрзување на 3,2 процента во 2018
Uncategorized

Бесплатни содржини и услуги за корисниците на Телеком кои имаа прекин на услугите

admin
Корисниците на Македонски Телеком коишто имаа прекин на услугите во текот на вчерашниот ден како последица на невремето, во месец јуни ќе добијат бесплатни услуги
Uncategorized

Изградба на автопатишта – со кинески кредити. Државата оштетена за 155 милиони евра.

admin
Како преку градежниот сектор најлесно се перат пари? Македонија заостанува со изградбата на патната и железничка инфраструктура, гасификацијата само на хартија – ќе станат инфраструктурните
Uncategorized

Општина Прилеп привлечна за странски и домашни инвеститори

admin
Прилеп полека, но сигурно, станува мета како за странските, така и за домашните инвеститори, информира Општината која ги следи стопанските движења и е директно надлежна