vesti24.mk

Tag : билет

СВЕТ

Се продава билет за крстарење со „Титаник“: Ако имате доволно пари може да отпловите во минатото

Ivana
Билет од познатиот брод „Титаник“ се продава за 25.000 фунти и брошура од 8.000 фунти, пишуваат светските меидуми. Ноќта меѓу 14 и 15 април 1912