vesti24.mk

Tag : Битола

ВЕСТИ

Шок во смејна куќа во Македонија – пронајден мртов 32-годишен маж

admin
Пронајден мртов 32-годишен маж во семејна куќа во Битола. Според информациите на МВР, во 19,00 часот во СВР Битола било пријавено дека во куќа на...
ЗАБАВА

И меѓу полицајците веќе нема џентлмени: Еве како во битолската полициска станица се пополнуваат документи (ХИТ ФОТО)

admin
На социјалните мрежи се појави фотографија од полициската станица во Битола каде девојка се обидува да пополнува документи. Додека полицијата на фотографијата наместо на џентлменски...
ВЕСТИ

Семејството скршено од тага- девојчето кое се удави во базенот во Битола скокнало да си ја спаси братучетката

admin
Тринаесетгодишната Џесика Мемишовска вчера се удавила во базенот Довеџик кај Битола при обид да ја спаси својата 12-годишна братучетка, со која заедно се капеле, раскажуваат...
ВЕСТИ

Силјановска Давкова: Химната повикува на македонските правдини и судбина ни било да се бориме за неа

admin
Кандидатот за претседател на Република Македонија професорката Гордана Силјановска Давкова денеска се обрати пред граѓаните во Битола. Пред присутните Силјановска Давкова посочи дека Битола е...
ЗАБАВА

Прв „Боемски вински салон“ во Битола

admin
Првото издание на „Боемскиот вински салон“ во Битола ќе се одржи на 27 декември (четврток) во холот на Народен театар Битола со почеток од 15...
ЦРНА ХРОНИКА

Драма во Битола: Полицајци истепани на повик за семејна расправија

Ferad Aruc
Педесет и деветгодишниот Т.Т. од Битола ја пријавил неговата ќерка М.Т.(33) дека го вознемирувала, поради што во нивниот дом пристигнале полициски службеници од Секторот за...
МАКЕДОНИЈА

Албанија повика да се истражи случајот со графитот во Битола

Ferad Aruc
Министерството за Европа и за надворешни работи на Албанија денеска го осуди говорот на омраза кон Албанците, во графит на јавен простор во Битола и...