vesti24.mk

Tag : Близнаци

ЗАБАВА ХОРОСКОП

Овие 3 хороскопски знаци не можат да издржат без интимни односи

admin
Доколку ги прашате астролозите, постојат три хороскопски знаци кои имаат најголеми потешкотии кога станува збор за држењето апстиненција. Нив им е подеднакво тешко да живеат...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

18-26 мај: Доаѓа убава недела за 3 хороскопски знаци

admin
Во среда започнува сезоната на Близнаците, а младата месечина ни носи можност да започнеме од почеток. Таа ни дава можност да си простиме себеси и...
ЗАБАВА

Генетските фактори ја објаснуваат 50 отсто од разликата меѓу симптомите на новиот коронавирус

admin
Научниците открија дека генетските фактори ја објаснуваат 50 отсто од разликата меѓу симптомите на новиот коронавирус кај луѓето, пишува Гардијан. Симптомите на Ковид-19 се делумно...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Близнаците имаат негативна страна, со личност од овој хороскопски знак нема да ви е лесно во врска

admin
Близнаците уживаат во озборувања. Мора да знае сè за секого и со задоволство прави увид во туѓите животи. Не е паметно да му ги доверувате...
ЗАБАВА

Горда мајка: Родила 4 бебиња во една година (ВИДЕО)

admin
Жена од Вест Палм Бич, САД, минатата година родила две двојки близнаци, јави телевизискиот канал ВПТВ. Имено, во март минатата година Александрија Волистон родила две...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Три хороскопски знаци ги очекува најдобрата недела во животот- искоритете ја

admin
Ако сте родени во хороскопските знаци Близнаци, Вага или Водолиија тогаш ве чека недела од соништата. Близнаци пред вас се море можности. Оваа недела е...
ЗАБАВА

ФОТО: Индијка по 57 години обидување стана мајка, роди близначиња на 74 години

admin
Ерамати Мангајама, жителка на индиската сојузна држава Андра-Прадеш, роди близначки на 74-годишна возраст, по вештачко оплодување, јави „Хиндустан тајмс“. -Породувањето се одвиваше со царски рез....
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Пет реченици кои никогаш не треба да им ги кажете на Близнаците

admin
Доколку сакате да го задржите добриот однос со лицата родени во хороскопскиот знак на Близнаци, никогаш не им ги кажувајте овие пет реченици. 1.Премногу зборуваш...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Неделен хороскоп: Овој знак го очекува вистинска романтична недела, а еве што ги очекува близнаците кои не се во врска

admin
Оваа недела планетата Меркур влегува во знакот на Рак, носејќи многу нови можности и среќа, особено на деловен план, за Раковите и сите водни знаци....
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Постојат четири вида на луѓе кои се родени во мај- датумот на раѓање открива колку ќе бидат успешни во животот

admin
Дали знаевте дека за луѓето кои се родени во мај се вели дека се прекрасни? Луѓето кои се родени во мај се припадници на хороскопските...
ЗАБАВА

Медицинско чудо поради неверство: Жена родила близнаци од различни татковци

admin
Кинеските медиуми известуваат за жена која минатата година родила близнаци, за потоа да се открие дека имаат различни татковци. Овој многу редок случај го потврди...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Пролетна еуфорија: Овие 3 хороскопски знаци ги очекува романса од соништата

admin
Риби Припадниците на овој знак, конечно за време на пролетта ќе го пронајдат својот партнер, со кој ќе започнат врска полна со хармонија и разбирање....