vesti24.mk

Tag : БМВ

ЗАБАВА

ВИДЕО: Син на индиски богаташ добил подарок БМВ, а сакал Јагуар – разочаран го фрли во река

admin
Неименуван Индиец бил толку разочаран од автомобилот што го добил како роденденски подарок од неговиот татко, што решил да направи радикален потег. Младиот човек од...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

БМВ повлекува околу 1,6 милион возила поради ризик од пожар

admin
Германскиот производувач на автомобили БМВ (BMW) повлекува околу 1,6 милион дизел-возила во Европа и Азија заради потенцијална опасност од пожар во нивните мотори. Повлекувањето доаѓа по...
ЗАБАВА

ФОТО + ВИДЕО: Својот нов BMW џип од 70.000 евра го плати со еден тон метални монети

admin
Кинез направи вистински хаос во продажниот салот за BMW во кинески Тонгрен кога требаше да го исплати својот нов џип од престижниот германски автомобилски бренд....
Uncategorized АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

(ВИДЕО) БМВ со провокација до Мерцедес: Купувачи, не се задоволувајте со обичното…

admin
Од баварскиот производител деновиве со новата реклама за Х2 испратија „мала провокација“ до својот најголем ривал – Мерцедес. На најновата реклама која што е објавена...
МАКЕДОНИЈА

Полицијата запрела БМВ и во него пронашла дрога – сопственикот им приредил драма

Ferad Aruc
Сообраќајната полиција при рутински преглед пронашле наркотична дрога во возило марка БМВ, сопственикот на автомобилот почнал да се спротуставува на полицијата, по што веднаш бил...
ТЕХНОЛОГИЈА

Баварците започнаа со тестирања: Се наближува премиерата на Серија 8!

Ferad Aruc
После концептните најави, Баварците многу побрзо од очекувањето тргнаа со реализација на најавата за оживувањето на легендарната „бројка“, односно модел. На познатиот полигон и патека...
АВТОМОБИЛИ

Може ли БМВ да го собори Мерцедес од врвот?

Ferad Aruc
Долгогодишниот најголем производител на премиум автомобили на светот има намера да ја врати титулата која што во последните две години му ја одзеде големиот ривал...