vesti24.mk

Tag : боки 13

ВЕСТИ

Боки 13 и Зоки Кичеец во добра здравствена состојба- немаат никакви барања

admin
Бојан Јовановски познат како Боки 13 и Зоран Милевски познат како Зоки Кичеец се во добра здравствена состојба, а од управата на затворот „Скопје“ велат...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Боки 13 со два збора за неговата сексуална определба го демантираше Заев- еве на која група припаѓа тој (ВИДЕО)

admin
Јавноста со денови е згрозена од навредливите напади кон еден „суетен“ новинар и „педер“ (како што самиот ги нарекува) од страна на премиерот Зоран Заев....
ВЕСТИ

Телеграф: Боки 13 правел оргии со српски политичар

admin
Нов скандал открива српски Телеграф. Во телефонот на македонски водител и поранешна реалити ѕвезда Боки 13 полицијата пронајде шокантна преписка со еден српски политичар, објави...
ВЕСТИ

Боки 13 минатиот роденден славеше на луксузен италијански начин, а годинава преку италијански медиуми ќе прослави во затвор (ФОТО)

admin
Топ тема овие денови во Македонија, но и регионот е изнудувањето на рекет од страна на Боки 13 врз Орце Камчев. Откако италијанскиот весник „Ла...
ВЕСТИ

ТРЕТО ПРОДОЛЖЕНИЕ: Катица му потврдува на Камчев дека Лиле ја држи под контрола, Боки 13 отркива дека е вмешан и Заев (ВИДЕО)

admin
Италијанскиот весник „Ла Верита“ денеска објави уште едно видео кое е трето во низа од случајот Рекет во кој Боки 13 изнуди 1,5 милиони евра...
ВЕСТИ

„Сведок“: Катица Јанева на снимката- Не се секирајте, Лиле Стефанова е под моја контрола

admin
Скандалот за случајот „Рекет“ ќе се проширува и ќе добие нови размери, зашто на снимката има и разговор помеѓу Катица Јанева и Боки 13, кој...
ВЕСТИ

Чанчаревиќ: Важна е автентичноста на снимката, а не кој ја објавил

admin
Новинарот од Телма Огнен Чанчаревиќ на Фејсбук го прокоментира видеото од моментот кога Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милески (Кичеец) со полна торба пари...
ВЕСТИ

Боки 13 користел обезбедување од МВР

admin
Осомничениот за рекет, Бојан Јовановски од почетокот на оваа година користел обезбедување од МВР, откри директорот на АВМУ, Зоран Трајчевски за „Код“. „Бојан Јовановски од...
ВЕСТИ

Чомовски реагира дека бил прислушкуван заедно со Боки 13

admin
Новинарот на 1ТВ, Александар Чомовски, вели дека не знаел дека неговиот менаџер бил под посебни истражни мерки неколку месеци. „Доколку Бојан бил под ПИ мерки...
ВЕСТИ

Боки 13 и Милевски остануваат во притвор, судот им ги одби жалбите

admin
Кривичниот суд попладнево соопшти дека им ги одбил жалбите на осомничените во предметот за изнуда со трговија на влијаније. Тоа значи дека Бојан Јовановски и...
ВЕСТИ

Русковска: Притвор за Боки 13, обележани пари нема, има видео и аудио снимки

admin
Истражен судија му одредил 30 дневен притвор на Боки 13, кој беше изнесен од главниот влез на Кривичниот суд во моментот кога обвинителката Вилма Русковска...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) Интервју со Амди Бајрам во телевизијата на Боки 13-ка: Јас ги учев и ВМРО и СДСМ во 90-тите како да лажат и поткупуваат ромите за време на избори!

admin
Секогаш пратеник од владиното парламентарно мнозинство, коалициски партнер на Бранко Црвенковски, Љубчо Георгиевски, Никола Груевски, а сега и на Зоран Заев, пратеникот Амди Бајрам, по...