vesti24.mk

Tag : болест

ЗАБАВА

Емоциите му наштетуваат на здравјето: Тагата ги слабее белите дробови, грижата предизвикува карцином

admin
Како што стресот влијае врз работата на срцето, така и некои силни емоции влијаат врз некои други органи. Алтернативната медицина го поврзува негативното мислење и
ЗАБАВА

Најтажната свадба на светот: Невеста го кажа судбоносното ДА, знаејќи дека за неколку дена ќе почине (ФОТО)

admin
Вообичаено кога младенците се заколнуваат на вечна љубов, планираат долг заеднички живот. Но, Алек и Саманта Вебстер на свадбениот ден знаеле дека прекратко ќе бидат
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Симптомите на оваа болест се слични на грип: Милиони не знаат дека ја имаат, а може да ви го уништи животот

admin
Повеќе од 80 проценти од луѓето инфицирани со херпес имаат симптоми на мачнина, грозница и болка во мускулите, во првите стадиуми од инфицираноста, велат експертите
ЗАБАВА

Има 29 години, а досега умрел 9 пати: Постојано го враќале во живот, а докторите се изненадени како сè уште е жив (ВИДЕО)

admin
Џејми Пул живее сосема нормален живот, има 29 години, но од останатите врсници се разликува по тоа што има срцев застој па неговото срце може
ЗАБАВА

Три месеци ги игнорирав овие симптоми затоа што тоа на сите им се случува: Тек на лекар ја дознав ужасната вистина (ФОТО)

admin
31 годишната Шери Хагер секојдневно минувала низ здравствени тегоби кои помалку или повеќе ги мачат поголемиот број од луѓето. Честа надуеност, честа дијареа и болки
ЗАБАВА

Го очекуваше најубавиот момент во животот, а сега преживува пекол: Во бременоста имала болки, а после следувала кобна дијагноза

admin
Таша Бартон (36) од Хартфордшир, во текот на бременоста имала стомачни тегоби, но не им обрнувала премногу внимание, мислејќи дека сето тоа е поради бременоста.
ЗАБАВА

Трогателна приказна: Нејзиниот татко се бори за живот, а сепак успеа да ја испрати пред олтарот (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

admin
Додека се подготвуваше за својот голем ден, Шарлот исто така се соочуваше со дијагнозата на нејзиниот татко. По едногодишната борба со ракот на црниот дроб,
ЗАБАВА

Ова мало девојче е голем борец: Боледува од рак, а ќе ве освои со моќна порака (ВИДЕО)

admin
Ања Отли е малечко девојче од САД кое има дијагностицирано рак на бубрезите. Малата херојка, како што ја нарекуваат по социјалните мрежи, досега има посетено
ЗАБАВА

Почина милионерот Али: Кога дозна дека боледува од рак, со својата постапка го воодушеви светот (ВИДЕО)

admin
Пред три години австралијанскиот милионер Али Банат дознал дека боледува од рак, а докторите му рекле дека му преостануваат уште седум месеци живот. Таа ужасна
ЗАБАВА

Лекарот и рекол дека нејзините симптоми не се сериозни: Потоа прочитала текст на Фејсбук и открила дека има тешка болест

admin
Мари Амору од Австралија со помош на Фејсбук успеала да открие дека има тешка болест. На неа и е дијагностициран синдром на полицистички јајници кога
ЗАБАВА

Четири години правела “селфи“ со нејзината мајка: Од последните фотографии ќе ви се скрши срцето (ФОТО)

admin
Прославувајќи го нивниот прекрасен однос, твитерџиката @nanatat07 и нејзината мајка, си правеле селфиња на секои 6 месеци, 4 години по ред, но нивната последна заедничка фотографија, расплака