vesti24.mk

Tag : брак

ЗАБАВА

Советникот за брак ги сподели начините на кои решава проблеми и кавги со партнерот

admin
Дискусиите и повремените недоразбирања се составен и нормален дел од секоја врска. Да, дури и луѓето што ги сметате за пример кога станува збор за...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Луѓето родени во овие 2 хороскопски знака најтешко се одлучуваат да стапат во брак

admin
Претставниците на овие 2 хороскопски знака обично ја носат титулата вечен ерген, кога станува збор за мажите. Бракот не е нешто за кое се стремат...
ЗАБАВА

Осамени во брак: Многу парови патат, а има решение

admin
Често забораваме дека секојдневните допири, нежности и активното слушање значат повеќе за односот од часови поминати во иста просторија во молк, фокусирани само на своите...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

„Откако се венчавме немаме секс. Тој има неверојатно оправдување, но еден ден сфатив сè“

admin
Жена (40) не може да поднесе дека сопругот ја избегнува за секс, а тоа почнало да се случува непосредно откако стапиле во брак. Во брак...
ЗАБАВА

Среќата на самци или разведени луѓе не заостанува далеку од оние што се во брак

admin
Нивото на образование и поврзаност со семејството играат улога во сето ов Истражувањата покажуваат дека луѓето во долгорочни односи се посреќни од самците. Но, дали...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Најдобрите мажи за брак се родени во овие три хороскопски знаци

admin
Девица Девиците се природни лидери кои прават фантастични и посветени партнери. Нешто кај нив едноставно ги привлекува луѓето затоа што тие се многу шармантни и...
ЗАБАВА

Ови фрази може да ви го уништат бракот, избегнувајте ги!

admin
Психологот Лана Јеркендер во текстот ја опишува секоја фраза што може сериозно да го наруши бракот и семејството. Наметнување вина: „Повторно не ги избриша нозете...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Овие хороскопски знаци ќе останат заедно до крајот на животот – идеални љубовни парови

admin
Овие хороскопски знаци се олицетворение на страста и емоцијата, вистински примери за совршен однос кој што едноставно не можат да го избегнат. Овен и Вага...
ЗАБАВА

Мажите и жените од ОВИЕ професии најмногу изневеруваат во бракот

admin
Ако сакате да знаете припадниците на кои професии се склони да го изневерат „без око да им трепне“својот партнер, сопствениците на еден американски потал за...