vesti24.mk

Tag : брак

ЗАБАВА

Научно истражување: Бракот е природен лек против стресот

admin
Наспроти урбаната легенда, научници утврдија дека бракот значи помалку стрес, посочува истражување објавено во списанието „Сајконеуроендокринолоџи“. Испитувањата покажале и дека луѓето во брак имаат најниско
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Експерт за брак тврди дека ја пронашол формулата за вечна љубов!

admin
„Никогаш не одете во кревет лути“ и „Насмевката е најдобриот лек“ се само некои од советите кои наводно гарантираат среќна и стабилна врска. Но, дали
ЗАБАВА

Тие се навидум обична брачна двојка, но нивната љубов е неморална и противзаконска – дознајте зошто

admin
Американката Деби Зутант (51) по 15 годишна тајна врска се омажи за својот полубрат Џо (38). Иако имаат ист татко и исто презиме, Деби и
ЗАБАВА

Со неговиот син одела во градинка, а сега му е маќеа: Таа е 45 години помлада од својот сопруг, ова е нивната приказна

admin
Двајцата се запознале пред четири години, кога Стефани почнала да работи во омиленото кафуле на Дон. Брачниот пар со разлика од дури 45 години, открил
ЗАБАВА

Шок на венчавка: Младоженецот уапсен, а невестата веќе била мажена (ВИДЕО)

admin
Минатиот петок полицијата прекинала венчавка во Австрија. Го уапсиле младоженецот. Сузане Б. (29) во Салзбург требало да се омажи за момче (32) од Гамбија. Но,
ЗАБАВА

Ја продава венчаницата за да собере пари за развод: Пораката оставена на огласот ги насмеа сите

admin
Бесна жена насмеала многумина со својот урнебесен оглас. На Фејсбук Маркетплејс штотуку се одвила вистинска љубовна драма. Имено, анонимна жена од Манчестер одлучила на малку
ЗАБАВА

По контроверзното минато и безобразно скапиот развод, пензионерот се ожени со 29-годишна девојка (ФОТО)

admin
67-годишниот Стив Зиелински, поранешен сопственик на топлес ресторани, се оженил со 29-годишната блогерка Емили Чарман, пренесува “Mirror”. Парот се венчал на југозападот на Австралија минатиот
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Ако е ваш, вие сте среќна жена: Мажите во овие хороскопски знаци се совршени сопрузи

admin
Мажите родени во овие три хороскопски знаци имаат големи квалитети кои ги прават совршен „материјал за брак“! Водолија Водолиите тешко му го „даваат“ срцето некому,