vesti24.mk

Tag : браќа по оружје

БАЛКАН ВЕСТИ

Грабар-Китаровиќ: Хрватите и Албанците, буквално, се браќа по оружје

Ferad Aruc
Хрватската претседателка Колинда Грабар-кИтаровиќ, која е во дводневна посета на Албанија, денеска од парламентарната говорница во Тирана порача дека Хрватите и Албанците „буквално се браќа...