vesti24.mk

Tag : бременост

ЗАБАВА

Жена тврди дека забременила гледајќи порно филм, уште почудно е што сопругот ѝ верува

admin
Џенифер Џонсон од САД тврди дека останала бремена додека гледала 3D порно филм. Таа навела дека нема друго објаснување за тоа, затоа што неодамна родила
ЗАБАВА

Постојано ја прашувале кога ќе роди дете: Со фотографија и моќна порака им ги затвори устите

admin
Мили Бингам со кратка порака ги замолчува сите оние кои слободно ги преплавуваат жените со прашања за раѓањето на деца. 33-годишната Американка доби аплаузи од
ЗАБАВА

Вистината за бременоста по 40-тата, ова треба да го прочита секоја жена

admin
Mногу светски познати ѕвезди како Хали Бери, Џина Дејвис и Сузан Сарандон останаа бремени по 40-тата година од својот живот. Но, дали зад оваа информација
ЗАБАВА

Револуција во медицината или Божјо чудо: Бебе извадено од стомакот на мајката, оперирано, па вратено назад

admin
Бремената Бетан Симпсон беше подложена на револуционерен метод досега незабележан во медицината. Нејзиното бебе беше извадено од стомакот за да биде излечено, а потоа докторите
ЗАБАВА

Жените со овие 20 имиња најверојатно ќе забременат оваа 2019 година

admin
На оваа листа, формирана врз основа на просечните години во кои жените во Србија останале во блажена состојба и податоците на тамошниот Завод за статистика,
ЗАБАВА

Исповед на мајка која двапати родила близнаци, а трипати ослабела по 50 килограми

admin
Разните диети и процеси на губење на килограмите веројатно е нешто најтешко што им паѓа на сите. Килограмите најчесто се враќаат веднаш по престанувањето со
ЗАБАВА

Идеален интервал меѓу две бремености е најмалку една година

admin
Помалку од една година период меѓу две бремености значително зголемува ризик за успешно породување независно од возраста на мајката, објавија научници. Но, откако ќе помине
ЗАБАВА

Се тетовирала додека била бремена: Направи кобна грешка и се случи голема трагедија (ФОТО)

admin
Луиса Фернанд  од Колумбија се разболела откако нејзината нова тетоважа се инфицирала. Докторите ѝ рекле дека никогаш повеќе нема да може да оди, бидејќи инфекцијата
ЗАБАВА

Патувал во авион со сопругата, а пилотот преку разглас го изговори неговото име: Следуваше шок кој ќе го помни цел живот (ВИДЕО)

admin
Сопружниците Адри и Дејвид Роуз патувале со авион од Флорида во Колоради кога таа открила дека е бремена. Не сакала тука така да му соопшти
ЗАБАВА

Го очекуваше најубавиот момент во животот, а сега преживува пекол: Во бременоста имала болки, а после следувала кобна дијагноза

admin
Таша Бартон (36) од Хартфордшир, во текот на бременоста имала стомачни тегоби, но не им обрнувала премногу внимание, мислејќи дека сето тоа е поради бременоста.
ЖИВОТ ЉУБОВ И СЕКС

Отишол на одмор со најдобриот другар и неговата вереница, а тоа што го направил му го променило животот!

Ferad Aruc
Анонимен маж побарал совет од стучно лице поради непријатноста која му се случила. Имено, тој го изневерил својот најдобар пријател така што спиел со неговата