vesti24.mk

Tag : Брза помош

СВЕТ

Експлодира Брза помош, 17 жртви, 110 повредени

Ferad Aruc
Најмалку 17 лица се мртви, а 110 се повредени во експлозија на бомба во возило на Брзата помош во Кабул, соопштија авганистанските власти, јавува агенцијата