vesti24.mk

Tag : брижит макрон

СВЕТ

Првата дама на САД се појавила во потполно бело елегантно издание

Ferad Aruc
Првата дама на САД повторно го покажала својот беспрекорен стил. Меланија и Доналд Трамп вчера во Белата куќа го угостија францускиот претседател Емануел Макрон и
ЖИВОТ

Оваа прва дама ги засени Меланија Трамп и Брижит Макрон со својата убавина и стил, ја нарекуваат новата Џеки Кенеди

Ferad Aruc
Првата дама на Аргентина, Хулијана Авада, со причина е наречена Џеки Кенеди од Јужна Америка. Со последното појавување во јавноста уште еднаш докажа дека е
ЖИВОТ

Брижит Макрон во издание во какво не сме ја виделе!

Ferad Aruc
Брижит Макрон од „Вог“ е прогласена за најдобро облечена жена. Жената што првин се најде на удар на јавноста, сега е една од омилените, посебно
МОДА

“Vogue” избра: Најдобро облечена прва дама во 2017 година сепак не е Меланија Трамп

Ferad Aruc
Пред крајот на годината, “модната библија” традиционално ја објави својата листа на најдобро облечени славни дами. “Vogue” не го нумерираше својот список, па затоа ниедна