vesti24.mk

Tag : Бугарија

ЖИВОТ

Само во Бугарија: Реакцијата на таткото кога жена му роди темнокожо бебе (видео)

Ferad Aruc
Сите со нетрпение го чекаат доаѓањето на нивното бебе на овој свет! Се коментира на кого повеќе ќе личи бебето, со каква коса ќе биде,
МАКЕДОНИЈА

Бугарија одлучи: Нема да не нарекува Македонија, и за неа ќе бидеме ФИРОМ

Ferad Aruc
угарскиот амбасадор во Брисел, Димитар Чанчев, денеска појасни дека Бугарија ќе не нарекува Поранешна Југословенска Република Македонија за време на своето претседавање со ЕУ во
СВЕТ

Морничаво убиство во нашето соседство: Ликвидирано е цело семејство, последната жртва била фрлена во бунар

Ferad Aruc
Бугарската полиција започна голема потрага за сторителот на шесткратното убиство за време на новогодишната ноќ во Нови Искар во близина на Софија. Како што откриваат
СВЕТ

(ВИДЕО) Бугарски научници: „Бугарскиот јазик се говори во цела Македонија“

admin
Ана Кочева од Институтот за Бугарски јазик при Бугарската академија на науките, смета дека научниците во светот, па дури и некои во Бугарија, биле малку
ВЕСТИ

Грција сеуште најатрактивна дестинација за Македонците

admin
Над 275 илјади граѓани на Македонија ја посетиле Грција од почетокот на годинава до крајот на септември. Според податоците на грчките статистички служби, бројот на
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: Заев трет ден не кажува што договорил во Софија

admin
„Заев трет ден молчи и бега од одговор, одбивајќи да ѝ каже на македонската јавност што точно договорил во Софија. Заев има обврска за транспарентно