vesti24.mk

Tag : бугати

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Ѕверка од 1.500 коњски сили за 110 години Bugatti

admin
Славната француска автомобилска компанија Bugatti го претстави „ѕверот“ Chiron Sport по повод својот 110. роденден. По повод роденденот, за само 20 најсреќни (најбрзи) купувачи компанијата