vesti24.mk

Tag : Вардар

ВЕСТИ

„Макфест” удри по навивачите на Вардар: Го уништивте хитот, направивте проста вулгаризација за божемната химна

admin
Безвременскиот хит на сестрите Маријана и Росана, нумерата „Признавам“ која беше изведена на фестивалот за забавни мелодии „Макфест” во 1988-ма година, деновиве е повторно актуелен,
ВЕСТИ

Мицкоски и Силјановска Давкова со поддршка за Вардар (ФОТО)

admin
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес од трибини навиваше за победа на Вардар. Со него беше и кандидатот за претседател, Гордана Силјановска Давкова. На клубот
СПОРТ

Дарко Панчев изјави: Самсоненко никому не останал должен, играчите тоа го знаат

Ferad Aruc
Одамна се зборува за незадоволство кај фудбалерите на Вардар поради заостанатите плати што им се должат, па навивачите со право прашуваат дали незадоволството кое тлее
МАКЕДОНИЈА

Жена скокна во Вардар, двајца да спасија од давење, па ја тепаа

Ferad Aruc
Жена пред малку скокна во Вардар кај Камениот мост во Скопје, по што двајца мажи кои беа во близина веднаш скокнаа по нејзе и ја
МАКЕДОНИЈА

Галиите стануваат дивоградби: Центар ги брише овои објекти од планот „Мал Ринг“

admin
Шесте галии во Вардар ќе бидат избришани од планот „Мал ринг“, изјави градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ, за „Макфакс“. Богдановиќ вели дека процедурата за менување
Uncategorized СПОРТ

Официјално: Штербик го напушта Вардар

admin
Вардар останува без можеби својот клучен играч, голманот на Вардар, Арпад Штербик, се враќа во клубот каде што играше пред многу години, унгарскиот Веспрем. Шампионот
Uncategorized

Посебен сообраќаен режим за натпреварот Вардар – Фрнербахче

admin
Посебен сообраќаен режим најавува Секторот за внатрешни работи за вечерашниот натпревар Вардар – Фрнербахче што ќе се одигра на националната арена „Филип Втори Македонски” од
Uncategorized

„Комити“ со порака до Самсоненко: Вие не можете да си одите од Вардар!

admin
Ви го пренесуваме делот од официјалното соопштение на навиачката група „Комити“ упатено до сопственикот Сергеј Самсоненко: Вие влеговте во Црвено-Црното семејство во вистинска смисла на
Uncategorized

Славјето продолжува вечерва во спортски центар Јане Сандански

admin
Славјето на ракометниот клуб Вардар продолжува вечерва во 21часот во спортскиот центар Јане Сандански со цел приложување на сите четири освоени трофеи на Вардар во оваа
Uncategorized

(ФОТО) Спремен е двокатниот автобус за европскиот шампион

admin
  Брендирани во знакот и боите на ракометниот клуб Вардар два автобуси се подготвени за дочекот на европските шампиони. По слетувањето на Александар Велики” во
Uncategorized

Вардарки убедливи против европскиот шампион за финале

admin
Ракометарките на Вардар одиграа фантастичен натпревар и го победија ЧСМ Букурешт со 38:33 и во четвртиот обид се изборија за големото финале во Лигата на