vesti24.mk

Tag : ВатсАп

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Нова морничава игра, Момо се шири на социјалните мрежи

admin
По „Синиот кит”, опасна игра поради која неколку стотици деца во светот извршија самоубиство, се појави уште една контроверзна онлајн игра – „Момо“, која се...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

ВатсАп падна: Апликацијата не фукнционира во повеќе делови од светот (ФОТО)

admin
Апликацијата за комуникација ВатсАп не функционира во некои делови од светот, јавуваат корисници од повеќе држави во Европа, Јужна Африка и југоисточниот дел на Азија....