vesti24.mk

Tag : Вежбање

ЗАБАВА

Ако ве мрзи да вежбате, променете го тоа – еве зошто е многу важна физичката активност

admin
Истражувачот Хауард Ранкин смета дека вежбањето е клучно за доброто здравје и дека лицата кои не се љубителите на вежбањето сепак треба да размислат за...
ЗАБАВА

Вежбањето и физичката активност го зајакнуваат телото и во поодмината возраст

admin
Ново истражување од Харвард покажува дека физичката активност е „во човечката ДНК“, но и дека вежбањето е директно поврзано со подолг животен век. Според истражувачите,...
ЗАБАВА

Во карантин СЕ ЗДЕБЕЛИЈА, пред да се вратат на работа САКААТ ДА ОСЛАБАТ – Бум во теретаните во САД

admin
За време на долгиот период на карантин, кога повеќето работеа од дома, повеќето не излегуваа надвор со денови и немаа никакви физички активности. Седејќи дома...
ЗАБАВА

Утринското вежбање е важно за вашето здравје, овие 5 причини треба да ги знаете

admin
Започнувањето на денот со утринско вежбање има свои предности, особено ако не можете да вежбате навечер. Ова се пет причини за тоа зошто утринското вежбање...
ЗАБАВА

Вежби за подмладување: Хронолошкото стареење се брои со родендените, биолошкото е нешто сосема различно

admin
Младешкиот изглед на телото е резултат на добра внатрешна состојба на организмот. Иако хронолошкото стареење се брои со родендените, биолошкото е нешто сосема различно. Тој...
ЗАБАВА

Дали е подобро да вежбате во природа или во теретана? Еве што велат експертите

admin
Кога станува збор за тренинг, луѓето се поделени на оние кои сакаат да вежбаат сами и оние кои сакаат групно тренирање, а исто така и...
ЗАБАВА

ПОТВРДЕНО: Вежбањето ве прави посреќни од парите

admin
Сега е и официјално: вежбањето може да ве направи посреќни од парите, покажале резултатите од неколку студии кои го испитувале односот меѓу среќата и вежбањето....
ЗАБАВА

Совршен тајминг: Резултатите се најдобри ако вежбате во овој дел од денот

admin
Фитнес експертите истакнуваат дека шансите за слабеење се поголеми ако вежбате во овој период. Можеби нема да ви се допадне и ќе кажете дека тогаш...