vesti24.mk

Tag : велес

ВЕСТИ

Постапка против 11 лица во Велес заради прекршување на полицискиот час

admin
Основното јавно обвинителство Велес до велешкиот Основен суд денеска поднесе предлози за издавање казни во висина од по 800 евра против 11 лица кои го...
ЗАБАВА

ВИДЕО: 13-годишниот Никола од Велес е рекордер за редење на Рубикова коцка

admin
Младото момче Никола Ничовски на свои 13 години реди рубикова коцка како најдобрите светски мајстори. Велешанецот Никола, до нашата редакција испрати видео од неговиот личен...
ВЕСТИ

Во Велес хоспитализирано едно лице со симптоми на коронавирус

admin
На Инфективното одделение при велешката Општа болница од вчера е хоспитализиран маж кој пред 10 дена се вратил од Шведска и кој има симптоми слични...
ВЕСТИ

ДРАМА СРЕДЕ ЦРКВА: Крадец осомничен за грабеж успеал да го земе пиштолот на полицаецот и испукал пет куршуми кон него!

admin
Според информациите до кои дојде ТВ24, денеска полицаец и негова колешка биле во контрола кај црквата по пријава дека жители на ромската населба Рамина континуирано...
ВЕСТИ

Велешанецот Миле изгоре до смрт во сопствената куќа, телото уште не е најдено

admin
Иако работеа цел ден, крим техничарите на откривање на лешот на велешанецот Миле Паунов и ангажираната механизација на расчистување на гаражот и остатоците од куќата...
ВЕСТИ

По четири часа борба локализиран пожарот во велешко

admin
Противпожарните служби и доброволците кои помагаа го локализираа пожарот кој беснееше во велешко. -По 4 часовна борба со пожарот во Велес ве информираме дека пожарот...
ВЕСТИ

Силјановска Давкова: Нашата победа ќе значи пораз на нивните немакедонски, ненационални, антимакедонски и антинационални политики

admin
Кандидатот за претседател на Република Македонија Проф. д-р Гордана Силјановска Давкова вечерва се обрати на граѓаните во Велес. Во Велес Силјановска Давкова посочи дека атмосферата...
ВЕСТИ

Мицкоски: За пусти пари се работело, господине Заев, излезете и кажете му го тоа на овој народ

admin
Денес во Скопје се случуваше фијаско, а требаше да биде митинг за поддршка на Пендаровски Стево. Го слушнавме Зоран Заев како мене ме критикува и...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Велешкиот градоначалник ги набркал коњанците од „Илинденски марш“ под отворено небо на невреме!

Ferad Aruc
Велешкиот градончалник, кадар на СДСМ решил своите фрустрации од неговото незаконско и несмасно работење да ги лечи на тој начин што на припадниците на коњаницата...
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Кривична пријава против поранешниот градоначалник на Неготино

admin
Секторот за внатрешни работи Велес поднесе кривична пријава против Ванчо Апостолов, поранешен градоначалник на општина Неготино поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...
ВЕСТИ

МВР: Не е точно дека е приведен Митко Јанчев, регистрирани притисоци врз гласачи во Кавадарци

admin
Откако портали блиски до ВМРО-ДПМНЕ, објавија дека вечерва кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев бил приведен, со демант се јави МВР. Веста...