Tag : Велика Британија

ВЕСТИ СВЕТ

Исчезнала ќерката на милијардерот: Тој не можел да ги задржи солзите пред новинарите

Ferad Aruc
Мистеријата со исчезнувањето на 22-годишната Грејс Милане, туристка од Есекс која пред една седмица исчезнала од луксузен хотел во Оукленд, и натаму ги потресува новозеландската
ВЕСТИ СВЕТ

Американка позирала со мртво животно и крвава секс играчка

Ferad Aruc
Една девојка од САД позирала со мртва коза и секс играчка прекриена со крв во текот на ловот во Норфолк, Велика Британија. 33-годишната Лариса Свитлик
ВЕСТИ СВЕТ

Професорка имала секс со ученик во тоалетот од авионот додека зааедно се враќале од училишна екскурзија

Ferad Aruc
Професорка останала бремена откако имала секс со 16-годишен ученик во тоалет од авион додека зааедно се враќале од училишна екскурзија. Таа признала дека е бремена,
ВЕСТИ СВЕТ

Се шири опасна дрога во Европа: Ги претвора луѓето во “зомби” и им дава неверојатна сила, а последиците се ужасни

Ferad Aruc
Велика Британија се бори со голем број насилни психотични пациенти кои користат синтетичка дрога позната како “мајмунски прав”. Во последните две години речиси секојдневно се
ВЕСТИ СВЕТ

Додека го чекала Трамп, еден детаљ привлекол внимание: Што има британската премиерка на раката?

Ferad Aruc
Американскиот претседател Доналд Трамп моментално е во посета на Велика Британија, а во оваа прилика се нашол и на рандом ручек со премиерката Тереза Меј.
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Одлуката на рускиот тајкун Абрамович која ги разбеснила Британците всушност е дел од одмаздата на Путин

admin
Роман Абрамовиќ одлучил да ја сопре работата на новиот стадион на фудбалскиот клуб “Челси”, зад тоа можеби се крие политичка позадина. Абрамович можеби изгледа како
Uncategorized ВЕСТИ

Сорос повторно ја шокира Европа: ЕУ е во егзистенцијална криза! Давам 700.000 фунти да се одржи нов референдум за Брегзит

admin
Нестабилниот долар и повлекувањето на капиталот од пазарите во развој, можат да доведат до уште една голема финансиска криза, предупредува американскиот милијардер со унгарско потекло,
Uncategorized ТЕХНОЛОГИЈА

Масовната тужба против Google во Велика Британија поради следењето на корисниците на iPhone на Apple

admin
Милиони корисници на iPhone го тужат Google кој би можела да го чини технолошкиот гигант неколку милијарди долари. Дали Google ќе плати милијарди долари казна
СВЕТ

Еве ги разликите меѓу двете венчавки на кралските свадби на островот (ВИДЕО)

admin
Од бакнеж до процесија, дефинитивно имало одредени разлики помеѓу двете кралски свадби. How Harry & Meghan's Wedding Compares to Will & Kate's From the kiss
Uncategorized СВЕТ

Се случи долго очекуваното: Принцот Хари и Меган Маркл го изговорија судбиносното „да“ (ВИДЕО)

admin
Во капелата на замокот Виндзор, принцот Хари и Меган Маркл го изговорија судбоносното „да“ во присуство на 600 гости. Додека присутните во капелата ја пееја
СВЕТ

Најмалку петмина Британци извршиле самоубиство откако станале жртви на девојка која не постои

Ferad Aruc
Најмалку петмина Британци извршиле самоубиство откако станале жртви на уцена на социјалните мрежи. Криминалните банди ги навеле да поверуваат дека девојката која ја запознале на
ЗАБАВА

Прошетала со голи гради: Ослабела 12 килограми и сега шета гола за да им се пофали на сите

admin
Комбинезонот, кој буквално повеќе ги покажувал отколку што ги криел градите, “мртва ладна” го носела пред сите. 28-годишната британска старлета Софи Касеј, успеала да ослабе
ЖИВОТ

Голема одмазда на принцот Хари за смртта на неговата мајка: Еве кого не сака да види на својата свадба

admin
Само ретки фотографи ќе може да фотографираат на венчавката на Хари и Меган, а истото се однесува и за телевизиските екипи. “Конфликтот меѓу нас медиумите