vesti24.mk

Tag : Венко Филипче

ВЕСТИ

Филипче: „Работиме за Европа дома, кај нас, во Северна Македонија“

admin
Вечерва од Битола, потпретседателот на СДСМ, Венко Филипче ја изрази поддршката за кандидатот за градоначалник Христо Кондовски и советничката листа предложена од СДСМ. „Со овие...
ВЕСТИ

Заев не ги прифати оставките, вели Филипче и Хасани спасиле илјадници човечки животи – Виновен е прегреаниот кабел

admin
Јавноста и опозицијата жестоко реагираа откако премиерот Зоран Заев вчера истакна дека нема да ги прифати оставките на министерот за здравство Венко Филипче и неговиот...
ВЕСТИ

Филипче: Од средината на октомври ќе има мерка со која ќе може да функционираат само целосно вакцинирани граѓани

admin
Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се...
ВЕСТИ

Заев: Штом ќе се соопштат причините за пожарот ќе одлучам за оставките, ми требаат информации за да можам мирно да спијам

admin
Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали...
ВЕСТИ

Заев: Штом ќе се соопштат причините за пожарот ќе одлучам за оставките, ми требаат информации за да можам мирно да спијам

admin
Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали...
ВЕСТИ

Арсовски: Филипче и Заев под итно да си дадат оставки, а не да апсат граѓани кои што мирно протестираат

admin
На денешната прес конференција портпаролот Димче Арсовски беше запрашан за коментар во врска со оставките на Венко Филипче и Зоран Заев за горењето на модуларната...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: За Филипче и Заев поважни се грчките плажи од животот на 14-те изгорени во Тетово

admin
И во криминалот и во одморот се заедно, Венко Филипче и семејството Заеви, Зоран и Вице, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнуваат од...
ВЕСТИ

Филипче: Имунитетот од вакцината штити многу повеќе од прележана болест

admin
Имунитетот од вакцината штити многу повеќе од прележана болест, порача вечерва министерот за здравство Венко Филипче во интервју на ТВ Канал 5 појаснувајќи ја мерката...
ВЕСТИ

ОД ДЕНЕСКА: ГОБ „8 Септември“ и модуларната болница на Инфективна се отвораат за ковид пациенти

admin
Болницата „8 Септември“ и модуларната болница на Инфективна клиника од денеска се отвораат за прием на нови ковид пациенти. Растот на бројот на позитивни пациенти...
ВЕСТИ

Мицкоски до Филипче: Да не трчавте по провизии денеска немаше да сме земја со најголема прогресија на вирусот, квази мерките имаат за цел поделба на граѓаните

admin
Министер во Владата на СДСМ/ДУИ се стави над Уставот, ме укори и како Луј 14 рече: државата тоа сум јас…, пардон, тоа сме ние, мислејќи...
ВЕСТИ

Филипче: Невакцинираните лица ќе можат да одат на работа

admin
Свадбите и прославите на затворено се забрануваат. На кафе, концерт, спортски натпревар, работилници и разни културни манифестации каде има повеќе од 30 присутни ќе се...
ВЕСТИ

Невакцинираните граѓани можно е наесен да се соочат со рестриктивни мерки

admin
Засега не планираме да воведеме никакви рестриктивни мерки, ниту на границите, ниту во рамките на организација на настани, масовно присуство и така натаму. Размислуваме дали...
ВЕСТИ

Невакцинираните граѓани можно е наесен да се соочат со рестриктивни мерки

admin
Засега не планираме да воведеме никакви рестриктивни мерки, ниту на границите, ниту во рамките на организација на настани, масовно присуство и така натаму. Размислуваме дали...