vesti24.mk

Tag : венчавка

ЖИВОТ

Фотографката наместо да ги фотографира гостите и младенците имала секс со еден од гостите

Ferad Aruc
Фотографката се појавила да работи на закажаната венчавка, но наместо да ги фотографира гостите и младенците, се случил секс со еден од гостите, по што...
ЗАБАВА

Се венчал со виртуелна личност за 15.000 евра, мајка му одбила да присуствува на венчавката

admin
Јапонец се оженил за виртуелна личност и тоа го чинело 15.000 евра. Негова „избраничка“ е холограмска верзија на Хацуне Мико, популарната тинејџерска ѕвезда во Јапонија....
ЗАБАВА

ИНСТАГРАМ ХИТ: Младоженецот ја шокираше невестата и гостите среде венчавка (ВИДЕО)

admin
Никола Ќориќ од околијата на Нови Сад стана инстаграм-хит и ја направи својата венчавка незаборавна. Имено, кога матичарката го праша- дали стапува вo брак по...
ЗАБАВА

Смртоносниот тајфун запре венчавка: Токму кога сакаа да танцуваат, се слушна тресок, сите врескаа и бараа спас (ВИДЕО)

admin
Супертајфунот кој овие денови ги погоди Филипините „посети“ и една венчавка во местото Марикини. Ренди (29) и Џенифер (28) тргнале кон подиумот за да танцуваа...
ЗАБАВА

Ураганот не е доволно силен да ја сруши нивната љубов: Пар се венчаше на плажа додека убиственото невреме дивее (ВИДЕО)

admin
И покрај страшниот ураган Флоренс кој погоди делови од Северна Каролина, заљубен пар од Миртл Бич се венчаше на плажа. И покрај страшното невреме тие...
ЗАБАВА

Нејзината венчавка сите ќе ја паметат: Влезе во салата, го соблече фустанот, а потоа сите гости занемеа (ВИДЕО)

admin
Стефани Пејн на почетокот на церемонијата на својата венчавка, кое беше одржано во Хјустон, беше во блескава златна венчаница. Но, кога дојде време за тверкањето,...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Со години ја изневерувал вереницата со неа, а таа му се одмаздила на денот на неговата венчавка

Ferad Aruc
Мира Ендзел, келнерка од Лас Вегас, ги шокирала сватовите на својот поранешен љубовник, Кори Перлсон, бидејќи во пресрет на венчавката, направила лажен профил на Инстаграм,...
ЗАБАВА

Месецов ќе се венчате? Еве што значи тоа за вашиот брак и живот

admin
На балканските простори некогаш се верувало дека секој месец има свое значење и според него се одредува успехот на бракот. Доколку судбоносното „да“ ќе го...
ЗАБАВА

Ќе ја памети целиот живот: Му се одмазди на поранешниот љубовник на денот на неговата венчавка

admin
Мајра Ангел, келнерка од Лас Вегас ги шокирала сватовите на својот поранешен љубовник, Кори Перлсон, затоа што пред венчавката направила лажен профил на Инстаграм под...
ЗАБАВА

Нејзиниот вереник починал ден пред венчавката: Два месеци подоцна добила подарок кој ја донел до солзи (ФОТО)

admin
Дејниел Камберворт доживеала ужасна судбана, нејзиниот вереник 27 годишниот Ешли Грент Смит почина на само еден ден пред нивната венчавка. Таа веќе била во општината...
ЖИВОТ

Легендарниот фудбалер Роналдињо ќе прави венчавка со две жени во исто време, семејството не го поддржува

Ferad Aruc
Фудбалската ѕвезда Роналдињо ќе прави венчавка со две жени во исто време, а нивниот план е да изградат хармоничен однос во иднина. Неговото семејство, но...
ЖИВОТ

Младоженецот ја натепа невестата на свадба пред сите гости (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Венчавката би требало да биде круна на љубовта и почеток на ново поглавје на еден вљубен пар., Меѓутоа како се одвивање венчавката на овој пар...