vesti24.mk

Tag : вести

ВЕСТИ

„Скопската Венеција “- улиците во Ѓорче Петров поплавени по невремето, жителите гневни на НЕгрижата на градоначалникот Наумовски (ФОТО)

admin
Жителите на скопско Ѓорче Петров пред околу половина час беа погодени од силно невреме проследено со дожд, град, силен ветер и грмотевици. Тие веднаш по
ВЕСТИ

Полуматурантите кои сакаат да се запишат во Орце се спасија од приемен испит

admin
Учениците кои конкурираат за упис во средно образование, во скопската гимназија „Орце Николов“ нема да полагаат приемен испит, туку сите ќе бидат распределени во деветте
ВЕСТИ

Мицкоски на прославата на Машинскиот факултет: Да продолжиме да работиме и создаваме иднина

admin
Кога нешто трае 60 години, значи дека веќе е традиција која преставува вредност. 60 години на мојот матичен Машински факултет. Честитки за моите колеги, за
ВЕСТИ

Милошоски: Најголеми ширачи на лажни вести се Заев, Османи и Димитров, лани велеа „Македонија добила датум за преговори“!

admin
Министерството за надворешни работи на Република Македонија има телеграми и дописи од Брисел кои јасно кажуваат кои земји се ЗА кои се ПРОТИВ преговори и
ВЕСТИ

Николоски: Во СДСМ има мастер план за затварање на ВМРО-ДПМНЕ

admin
Aлександар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „10 миниути„ зборуваше за законот за СЈО при што кажа дека тоа е закон за
ВЕСТИ

Николоски: Имаме премиер којшто лесно потпишува договори, не бара никаква гаранција за возврат и го продава националниот идентитет

admin
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во емисијата „10 минути“ рече дека несеризоно е веќе да се зборува за Заев кога станува збор за отпочнување на
ВЕСТИ

Сообраќајот по влажни коловози, можни одрони низ котлините и клисурите

admin
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини од
ВЕСТИ

По првото пријавување во средните училишта се запишани 11.826 ученици

admin
Министерство за образование и наука (МОН) попладнево соопшти дека по првото пријавување за упис во средните училишта вкупно се запишале 11.826 ученици од кои 9.061
ВЕСТИ

Заев: До петок ќе ги доставам предлозите за реконструкција на Владата во Собрание

admin
Планирам до петок да ги доставам предлозите за реконструкција на Владата зошто Парламентот на почетокот на идната недела планира седница. Ако тоа се случи во
ВЕСТИ

Милошоски: Седум членки на ЕУ биле против датум за преговори на Македонија и Албанија

admin
На денешниот ЕУ Совет седум членки биле против датум за преговори со Македонија и Албанија: Франција, Холандија, Германија, Данска, Луксембург, Белгија и Шпанија. Дванаесет членки
ВЕСТИ

Јанушев: Нема датум за преговори со Брисел зошто Македонија ја има најнеспособната Влада

admin
Капитулантскиот Договор од Преспа и промената на името, ВМРО-ДПМНЕ рече дека нема да донесат датум за преговори со ЕУ, за тоа треба реформи и работа.
ВЕСТИ

До крајот на неделата ни доаѓа уште едно невреме- за време на викендот подгответе се за вистински пекол и највисока температура досега

admin
Времето утре претпладне сончево со мала до умерена облачност, од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и
ВЕСТИ

Николоски: Прашање е дали и во 2020 година Македонија ќе добие датум за преговори

admin
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во своето готување во емисијата „Топ тема„ ја информираше јавноста за неколку работи кои не и се познати на македонската