vesti24.mk

Tag : вес мичел

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Мичел: ЕУ го загуби фокусот на Западен Балкан, правиме напори спорот за името да се реши

admin
За САД југоисточното крило на Европа, вклучително и Западен Балкан, е стратешки важен сегмент во одбраната од руското и кинеското влијание во регионот и Вашингтон