vesti24.mk

Tag : веѓи

ЗАБАВА

ВИДЕО: Отишла во салон за убавина, па со страшна инфекција завршила во болница

admin
Американка која сакала да остане анонимна раскажала за своето искуство дека по јапонска метода на исцртување на веѓите завршила во болница. Како што вели, решила
МОДА

Шминкерот на Ким Кардашијан ги советува дамите: „Фрлете го моливчето за веѓи и…“

admin
Шминкерот и близок пријател на американската ѕвезда Ким Кардашијан, МариоДедивановиќ, ги советува дамите подлогата за шминка секогаш да ја избираат на дневна светлина, потоа, да