vesti24.mk

Tag : Вино

ЗАБАВА

Винската страст на Винодонија 2018 (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

admin
И годинава, рамо до рамо, еден до друг, со идентични услови и можности за презентација своите вина ги претставија и големите и малите винарии, потврдувајќи...
ЗАБАВА

Кардиолозите препорачуваат: Напијте се вино, помалку стрес за вас

admin
Кардиолозите тврдат дека редовното, но умерено консумирање на црвено вино може да биде превентива против кардиоваскуларните болести, па дури и против некои видови рак. Во...
ЗАБАВА

Срушен е рекордот: Ќе ви се сврти во глава кога ќе видите за колку е продадено едно шише вино

admin
Шише од виното „Romanee-Conti“ од 1945 година е продадено во саботата за неверојатни 558.000 долари, на аукција во Њујорк, со што е срушен рекордот за...
ЗАБАВА

„Pastel – Wine and Dine“ и шеф Огненовски со нов концепт

admin
„Pastel – Wine and Dine“ е нов современ и модерен ресторан во центарот на Скопје, веднаш спроти театар Комедија, на булеварот Св. Климент Охридски, кој...
ЗАБАВА

„Розе на штикли“ во „Форца“ – настан каков што Скопје досега не памети

admin
Овој четврток, 5-ти јули од 20 часот па се до 30 минути по полноќ, винскиот бар и ресторан „Форца“  таа вечер ќе биде главното место на забавата...
ЗДРАВЈЕ

Чудотворната диета со вино на Викторија Бекам

admin
Можат ли долговечноста, доброто здравје и виткоста да се припишат на умереното конзумирање на вино, начинот на исхрана или начинот на живот? Нутриционистичкиот прирачник ,,Винска...