vesti24.mk

Tag : витамин е

ЗАБАВА

Вазелинот прави чуда за коса, кожа и нокти: Во комбинација со еден витамин, ќе даде врвни резултати

admin
Испукана и сува кожа, коса што се крши, нокти кои се згуснале и прераснале во месо … Повеќето жени се соочиле со некои од овие...
ЗАБАВА

Поради недостаток на витамин Е имунитетот слабее, има повеќе инфекции и тумори

admin
Тој е еден од најсилните антиоксиданти генерално и можеби и најпознат токму по своето антиоксидативно дејство и способност, благодарение на способноста на ензимот карнозин да...