vesti24.mk

Tag : владо мисајловски

ВЕСТИ

Мисајловски од Куманово: Еден денар од акцизата ќе оди директно за културните работници, културата и спортот

admin
Денеска еве повторно сум во Куманово скоро секој ден доаѓам тука на убави средби со граѓаните, денеска имавме неколку настани и средби со граѓаните во...
ВЕСТИ

Победнички пречек за Мисајловски во Ѓорче: Македонскиот народ ќе им пресуди на СДСМ и Заев за сите понижувања (ФОТО)

admin
Доаѓа крајот на сите манипулации и лаги. Доаѓа крајот на СДСМ. Обновата ќе започне од Ѓорче Петров. Победничко Ѓорче одбира обнова, порача денеска носителот на...
ВЕСТИ

Мисајловски: Изборниот ден да помине во демократска атмосфера, никој да не се плаши од уцени и притисоци

admin
Денеска имаме една убава прилика да дојде и министерот за внатрешни работи тука во Даме Груев во општина Ѓорче Петров. Се разбира со своите работни...
ВЕСТИ

Мисајловски: На Ромите во Македонија им се потребни подобри услови за живот

admin
Заедно со министерот за внатрешните работи Наќе Чулев и кандидатитот за пратеник во ИЕ2 Бојан Стојаноски ги посетивме и нашите сограѓани Роми од населба Даме...
ВЕСТИ

Мисајловски со повик на жителите на Ајдучка Чешма: Заокружете го бројот 14 за обнова на Македонија по изборите на 15 јули

admin
Носителот на Изборната единица 2 Владо Мисајловски денеска беше во посета на Ајдучка Чешма. Пред жителите тој им ги претстави над 1.000 проекти кои ќе...
ВЕСТИ

Мисајловски на средба со жителите на Даме Груев: Обновата доаѓа по 15 јули!

admin
Носителот на изборната единица 2 Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ попладнево е во посета на населеното место Даме Груев во Ѓорче Петров. Тој пред граѓаните заедно...
ВЕСТИ

Заев со кадри од автопатите изградени од ВМРО-ДПМНЕ и Мисајловски ја пополнува тригодишната лага и несработеност (ВИДЕО)

admin
Претседателот на СДСМ Зоран Заев вечерва сподели видео преку кое вели дека Македонија во изминативе три години ја ставиле на правиот пат. Во видеото тој...
ВЕСТИ

Мисајловски: Кривиот пат останува симбол на СДСМ и Заев, затоа што ништо право и не изградија

admin
Расте нервозата во СДСМ, лупа срцето, знаете дека губите. Објавената фотографија која илустрираше крив пат, покажува дека СДСМ не работи ништо, реаѓира потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ,...
ВЕСТИ

Мисајловски: Македонија заслужува обнова, ќе изградиме комплетно нов автопат од Велес, преку Прилеп до Битола

admin
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски преку статус на Фејсбук пишува дека Македонија заслужува обнова. -Македонија заслужува обнова!Ќе изградиме комплетно нов автопат од Велес, преку Прилеп...
ВЕСТИ

Мисајловски: Нас ни треба европски закон за ЈО, а доколку СДСМ сака насила да донесе закон и со ултиматум тогаш тоа е нивна одлика

admin
Ни треба европски закон, а тој европски закон секако треба да се направи со фелата и со експертите и постојано ние велиме дека треба да...
ВЕСТИ

Мисајловски: Народот во Ѓорче Петров ќе победи затоа што тука љубовта кон силна и достоинствена Македонија е најсилна

admin
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, беше во посета на Општинскиот изборен штаб  во Ѓорче Петров. „Одлична енергија во патриотското Ѓорче Петров. Општинскиот изборен штаб е подготвен...
ВЕСТИ

Мисајловски до Манчевски: Владата на СДСМ не направи никакви реформи во судството

admin
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски вечерва на емисијата „Патот кон“ на Алсат Телевизија во дискусија со министерот за администрација и информатичко општество, Дамјан Манчевски, истакна...