vesti24.mk

Tag : вмро дпмне

ВЕСТИ

„Заев и Анѓушев се на прав пат да ја уништат Македонија- Селективното доделување минимални средсва за инвертори клими претставува дрзок обид за корумпирање и манипулирање“

admin
Заев и Анѓушев се на прав пат да ја уништат Република Македонија. Селективното доделување минимални средсва за инвертори претставува дрзок обид на Заев и Анѓушев...
ВЕСТИ

„Работниците се понижени и оставени на маргините на општеството, затоа се повеќе луѓе се иселуваат од Македонија“

admin
Минималната плата која СДСМ ја ветува е фарса. Власта нема реална контрола и голем број на работници се принудени парите да ги враќаат на рака....
ВЕСТИ

Андоновски: Повеќе од 7 милиони денари, европски пари се доделени на невладината организација на судијата Лазар Нанев од Кавадарци!

admin
Националната агенција за европски образовни програми наместо да промовира европски вредности, претворена е во политичка алатка на СДСМ и Зоран Заев. Наместо да се инвестира...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува денешниот акт на насилство и закани кон медиумите кој Зоран Заев го спроведе преку своите послушници во јавното обвинителство

admin
Режимот на Зоран Заев ја укинува демократијата и слободата на говор во Република Македонија, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ. -ВМРО-ДПМНЕ...
ВЕСТИ

Комисија за образовние и наука на ВМРО-ДПМНЕ: Се чини дека се заборави „зошто” е образованието во државата

admin
ШТО МИСЛИТЕ ДЕКА ПРАВИТЕ СО НАШАТА ИДНИНА, СО НАШИТЕ ДЕЦА? Се чини дека се заборави „зошто” е образованието во државата. Се загуби тежината на потребата...
ВЕСТИ

Затуроска обелоденува непотизам во СЈО: Можеле да се вработат само роднини на обвинители, деца на судии или со партиска препорака од СДСМ

admin
Во текот на вчерашниот ден Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата поднесе Предлог одлука за основање на Анкетна комисија за утврдување на прекршување на законите...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Нови Катици и нови специјални решенија по крими теркови му требаат само на Заев за да се надева на трета амнестија

admin
Институционално рекетирање веќе не смее да се повтори! Амнестија за криминалот не смее да има, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. -Целиот октопод мора да биде разоткриен и...
ВЕСТИ

„Заев и Ангеловска не водат фабрика за ајвар или агенција за интернет трговија, туку држава- било каков ребаланс на буџет нема да ја спаси власта“

admin
Развој на економијата и на државата нема, ниту може да има со ваква неспособна влада. Зоран Заев и Нина Ангеловска со ребалансот предлагаат популистички буџет,...
ВЕСТИ

Средба на лидерите од „За подобра Македонија“: Со брзи предвремени избори да се стави крај на агонијата во која е западната државата

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со генералниот секретар на партијата Игор Јанушев и потпретседателот Владо Мисајловски денес оствари средба со претседателите на партиите од...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Улогата на Заев во криминалот станува јасна за целата јавност, освен за Вилма Русковска

admin
Второ сведочење во кое што Зоран Заев е директно споменат како глава на политичко-обвинителско-медиумскиот октопод. Втор пат јасно се гледа поврзаноста на Зоран Заев со...
ВЕСТИ

„Истрагата за најголемата криминална афера во македонската историја „Рекет“, се претвори во фарса и театар со кој се замајува јавноста“

admin
Истрагата за најголемата криминална афера во македонската историја, аферата „Рекет“, се претвори во фарса и театар со кој се замајува македонската јавност. Обвинителството по кој...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и владата на Заев немаат ниту свест, ниту чувство, а уште помалку способност за градење на правна држава

admin
СДСМ и владата на Зоран Заев немаат ниту свест, ниту чувство, а уште помалку способност за градење на правна држава, на која што толку многу...
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Комисија за економија на ВМРО-ДПМНЕ: Еве зошто најавениот инвестициски циклус на Заев и Аѓнушев од 5 милијарди евра е несериозен и нереален

admin
Зошто најавениот инвестициски циклус на Заев и Аѓнушев од 5 милијарди евра е несериозен и нереален?, прашуваат од Комисијата за економија на ВМРО-ДПМНЕ и додаваат:...