vesti24.mk

Tag : вмро дпмне

ВЕСТИ

Мицкоски: Со поддршка на Силјановска и победа на изборите ќе се отвори вратата за предвремените парламентарни избори во Македонија

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Крива Паланка. Мицкоски пред присутните истакна дека после илјадници поминати километри
ВЕСТИ

Силјановска Давкова: Нашата победа ќе значи пораз на нивните немакедонски, ненационални, антимакедонски и антинационални политики

admin
Кандидатот за претседател на Република Македонија Проф. д-р Гордана Силјановска Давкова вечерва се обрати на граѓаните во Велес. Во Велес Силјановска Давкова посочи дека атмосферата
ВЕСТИ

Мицкоски до невработените: Не ги прифаќајте оние лаги на власта дека само што не ни тргнало подобро

admin
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во својот говор вечерва им се обрати и на невработените граѓани. -Ќе се обратам и до невработените. Не ги прифаќајте
ВЕСТИ

Народот сплотен: Граѓаните масовно излегоа на митингот на ВМРО-ДПМНЕ (ГАЛЕРИЈА)

admin
Вечерва во Скопје, ВМРО-ДПМНЕ одржува митинг. Народот се сплоти, река луѓе дојдоа да ги слушнат пораките кои ќе ги испратат партискиот лидер Христијан Мицкоски и
ВЕСТИ

Прилеп на нозе: Еуфорична атмосфера за митингот на ВМРО-ДПМНЕ (ВИДЕО)

admin
Вечерва ВМРО-ДПМНЕ одржа митинг во Прилеп, а на митингот раководството на партијата и кандидатот за претседател од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова беа еуфорично
ВЕСТИ

Мицкоски: Најголемата коалиција не е онаа која што беше направена во еден скап и луксузен скопски хотел, туку вистинската е коалицијата со народот

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска се сретна со граѓаните во Кривогаштани. -Пристискаат, уценуваат, злоупотребуваат сега еве ги користат и медиумите за да создадат лажен
ВЕСТИ

„Додека луѓе умираат и државата не може да излезе од состојби на епидемии Филипче во работно време оди по партиски митинзи на Стево Пендаровски“

admin
Додека луѓе умираат и државата не може да излезе од состојби на епидемии Филипче во работно време оди по партиски митинзи на Стево Пендаровски.Амбулантите и
ВЕСТИ

Мицкоски: За првпат во историјата на Република Македонија ќе се избере жена за претседател

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска пред граѓаните во Карпош рече дека за првпат во историјата на Република Македонија ќе се избере жена за претседател
ВЕСТИ

Мицкоски: Неправда е да барате повторно гласови од народот во Република Македонија, а да ги нарекувате сурати и да не ви излегуваат пред очи

admin
На денешниот митинг во Општина Бутел Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати пред граѓани, потсетувајќи на заевизмот “Кажувам, заборавам, негирам”. Најпрвин кажа дека доколку
ВЕСТИ

Мицкоски: Сакам да бидеме политичари кои наместо да газат по црвени теписи, ќе се спуштаат со проектите на терен

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „200“ на Алсат М телевизија, говореше за својата историска улога како политичар во Македонија. Тој
ВЕСТИ

„Власта може на вештачки начин да оформи двотретинско мнозинство, но тоа нема да донесе квалитет на реформите ниту пак ќе им даде легитимитет без договор со ВМРО-ДПМНЕ“

admin
Во врска со изјавата на премиерот Зоран Заев дека наводно се прифатени дел од забелешките на ВМРО-ДПМНЕ во однос на преговорите за законските нормативи од
ВЕСТИ

„СБ удри нов врел шамар и ја потврди оценката НУЛА од германската бизнис заедница за економските политики на Заев и неговиот криминоген клан“

admin
Македонската економија годинава ќе биде најслаба во регинот, а јавниот долг се зголемува и годинава ќе достигне до фантастични 53,4% од БДП. Растот на економијата,