vesti24.mk

Tag : вмро дпмне

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: Со законот за отпишување камати за наплати на долгови ќе им се олесни на граѓаните

admin
Благодарение на предлог законот на ВМРО-ДПМНЕ и партнерите од коалицијата „За подобра Македонија“, граѓаните кои се наоѓаат во незавидна економска ситуација добиваат олеснување. Законот за...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: Економското цунами Заев, Анѓушев и Тевдовски безмилосно ја пустоши македонската економија

admin
Ширењето на сопствените бизниси е единствениот интерес и ангажман на Заев и Анѓушев. Буџетот и националната економија за нив се само алатка за лично богатење....
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Арсовски: СДСМ да одговори дали РЕК ОСЛОМЕЈ и ЕЛЕМ за овие 46 партиски вработувања месечно исплаќаат 1.815.076 денари?

admin
Заев го урнисува државниот систем во нашата држава. Паралелно додека ги распродава националните и државните интереси, грубо ја партизира државата, истакна на денешната прес-конференција Димче...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Стоилковски: Не запираат аферите за нелегални однесувања на ЕВРО Заев во Струмица и за злоупотреба на актуелната позиција за ширење на кланот на државно ниво

admin
Зоран ЕДНО ЕВРО Заев во Република Македонија е синоним за криминал и корупција, ова на денешната прес конференција го потенцираше Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ. -Репресираниот...
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА МАКЕДОНИЈА

Николоски: Македонската економија е во слободен пад!

admin
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, на својот Фејсбук профил објавува дека македонската економија е во слободен пад! Го пренесуваме статусот на Николоски:  Владата е толку...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: Сенков е само една од жртвите на политичкиот прогон на државата заробена од криминалниот картел

admin
Сашо Сенков ни крив ни должен со месеци беше во притвор само заради политичка одмазда на СДСМ кон сите кои мислат поинаку, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ....
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ бара предвремени избори заедно со претседателските

admin
Македонската јавност гледа како поимот криминал ги доживува своите ѕвездени моменти за време на владеењето на Зоран Заев и картелот на власт. Заев и картелот...
МАКЕДОНИЈА

Дејан Митревски – Урко: Шест до седум години го молев Груевски да набави ново возило

Ferad Aruc
Сведокот Дејан Митревски – Урко во исказот пред судот за случајот „Тенк“ рече дека со години возилата на МВР за обезбедување ВИП-личности биле во дефект...
МАКЕДОНИЈА

Георгиевски со совет до Мицкоски: Оставете ги СДСМ да го решат спорот за името, бидејќи еден ден вие ќе морате да го решите (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Според она што го гледам, би дал 50 – 50 % шанси за решавање на проблемот со името. Гледам дека во Грција нарипаа да нема...
МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го достигна врвот на лицемерието, Заев аплаудираше кога се палеа фотографии од претседателот Иванов

Ferad Aruc
СДСМ го достигна врвот на лицемерието и потценувањето на јавноста.  Пред неполни две години Зоран Заев и неговите соработници аплаудираа и славеа кога се палеа...
МАКЕДОНИЈА

Шилегов: На местото кај стариот споменик на Ќосето ќе никне дрво (ВИДЕО)

Ferad Aruc
На местото каде што до вчеравечер беше споменикот на Андон Јанев Ќосето за кој Општина Центар констатираше дека е дивоградба ќе биде насадено дрво „за...
МАКЕДОНИЈА

Џафери до пратениците на ВМРО-ДПМНЕ: Седнете и уживајте!

Ferad Aruc
Врева, дофрлувања, тропање по маса и меѓусебни довикувања во собраниската сала го одбележаа денешното враќање на опозицијата во парламентот. Пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, кои поднесоа...
МАКЕДОНИЈА

Нов генерален сектретар на ВМРО-ДПМНЕ е Игор Јанушев, ова се тројцата потпретседатели и новиот ИК

Ferad Aruc
ечерва во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран новиот Извршен комитет на партијата. Порталот Курир кој е близок до опозициската партија го објави новиот состав...