vesti24.mk

Tag : вода

ЗАБАВА

Уживаа во водата, но тогаш им се придружи неочекуван гостин: Спасувачот почна да пука (ВИДЕО)

admin
Припадниците на американската крајбрежна стража, кои направија пауза и уживаа пливајќи покрај бродот, недалеку од брегот на Фиџи, примија непоканет гостин, ајкула. Под нивните нозе...
ЗАБАВА

Што се случува во телото ако не пиеме доволно вода?

admin
Истражувањата покажуваат дека благата дехидратација може да има лошо влијание врз здравјето, расположението и нивото на енергија. Затоа е важно да пиете доволно вода и...
ЗАБАВА

Ќе ве воодушеви! Најубавиот базен на светот! (ФОТО)

admin
Летно освежување, најубавиот базен на светот: Списанијата и порталите за патувања можат да наведат стотици најубави базени во светот. Не се знае кој е поубав,...
ЗАБАВА

Правите МНОГУ голема грешка ако оставате шише вода во автомобил, ќе се исплашите кога ќе дознаете што може да се случи (ВИДЕО)

admin
Познато е дека во текот на летото, високите температури предизвикуваат обилно потење и гадење и затоа мора секогаш да носиме шише вода со нас, затоа...
ЗАБАВА

Две чаши вода пред јадење, овој трик многу ќе ви помогне

admin
Никогаш не сме биле фанови на кратките драстични диети, ниту на крајностите во борбата со вишокот килограми. Американските диетолози препорачуваат едно трикче, за кое веќе...
ЗАБАВА

Телото ви ги дава овие знаци дека сте дехидрирани, не смеете да ги игнорирате!

admin
Колку водата е од суштинско значење за различните телесни функции? Нејзиниот недостаток влијае на виталните органи. Мозокот Ако пиете доволно вода и помнењето ќе ви...
ЗАБАВА

Средствата за дезинфекција помагаат, но не се замена за сапун и вода

admin
Миењето раце со сапун и вода и употребата на средства за дезинфекција на рацете се неопходна мерка во заштитата во борбата против коронавирусот и сите...
ЗАБАВА

Излезе на -46 степени и го проба трикот со врела вода, погледнете што се случи (ВИДЕО)

admin
Кога овој човек од Аљаска ја правел снимката за Јутјуб, надвор владеела ледена зима. Имало дури 46 Целзиусови степени под нулата и навистина не било...
ЗАБАВА

На оваа тема мајките често се расправаат: Дали малите бебиња треба да пијат вода?

admin
За првпат станавте мајка и постојат многу прашања што ве мачат поврзани со исхраната на вашето бебе? Слушате различни мислења и луѓето околу вас ве...
ЗАБАВА

Едноставни додатоци во водата која ја пиете во текот на денот ќе направат чуда за вашето здравје

admin
Чаша вода е најдобар пријател на нашето здравје, а таа може да биде уште поблаготворна ако во неа додадете некои зачини и билки кои имаат...