vesti24.mk

Tag : вода

ЗАБАВА

Телото ви ги дава овие знаци дека сте дехидрирани, не смеете да ги игнорирате!

admin
Колку водата е од суштинско значење за различните телесни функции? Нејзиниот недостаток влијае на виталните органи. Мозокот Ако пиете доволно вода и помнењето ќе ви...
ЗАБАВА

Средствата за дезинфекција помагаат, но не се замена за сапун и вода

admin
Миењето раце со сапун и вода и употребата на средства за дезинфекција на рацете се неопходна мерка во заштитата во борбата против коронавирусот и сите...
ЗАБАВА

Излезе на -46 степени и го проба трикот со врела вода, погледнете што се случи (ВИДЕО)

admin
Кога овој човек од Аљаска ја правел снимката за Јутјуб, надвор владеела ледена зима. Имало дури 46 Целзиусови степени под нулата и навистина не било...
ЗАБАВА

На оваа тема мајките често се расправаат: Дали малите бебиња треба да пијат вода?

admin
За првпат станавте мајка и постојат многу прашања што ве мачат поврзани со исхраната на вашето бебе? Слушате различни мислења и луѓето околу вас ве...
ЗАБАВА

Едноставни додатоци во водата која ја пиете во текот на денот ќе направат чуда за вашето здравје

admin
Чаша вода е најдобар пријател на нашето здравје, а таа може да биде уште поблаготворна ако во неа додадете некои зачини и билки кои имаат...
ЗАБАВА

Зошто не смееме да пиеме вода од пластично шише кое стоело во автомобил?

admin
Во текот на жешките летни денови постојат повеќе причини зошто водата би требало да ја пиете добро изладена. Во овие денови, автомобил кој стоел на...
ЗАБАВА

Не ја фрлајте водата во која варите јајца, ќе ви биде од помош за нешто важно во домот

admin
Можеби не сте го знаеле, но се работи за одличен трик благодарение на кој ќе ја подобрите грижата за собните цвеќиња. Следниот пат кога ќе...
ЗАБАВА

Страшна приказна се крие зад овој обичај: Зошто никогаш не се наздравува со вода?

admin
Иако едноставното наздравување со чаша вода кога немате друг пијалак во близина можеби ви изгледа како сосема обично делување, зад изреката дека треба да го...