vesti24.mk

Tag : возила

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

БМВ повлекува околу 1,6 милион возила поради ризик од пожар

admin
Германскиот производувач на автомобили БМВ (BMW) повлекува околу 1,6 милион дизел-возила во Европа и Азија заради потенцијална опасност од пожар во нивните мотори. Повлекувањето доаѓа по
МАКЕДОНИЈА

ПРВ СЕРИОЗЕН СКАНДАЛ НА НОВАТА ВЛАДА: МВР набавило без тендер во четири очи возила за 1 милион евра од компанија донатор на СДСМ од Куманово (ВИДЕО)

Ferad Aruc
МВР не објави оглас, а подоцна не го објави ни договорот за набавка на возилата. Затоа никогаш немаше да дознаеме од која фирма ги купило
МАКЕДОНИЈА

Уште еден трошок: Се воведуваат еколошки налепници за возилата и посебни таблици за такси-возилата

Ferad Aruc
Министерството за економија подготвува измени на Законот за возила. Со предложените законски измени се воведуваат посебни таблици за такси-возилата и се воведуваат еколошки налепници за