vesti24.mk

Tag : Временска прогноза

ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Невремето од регионот доаѓа кон Македонија: Земете си чадор, ќе има пороен дожд и грмежи

admin
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне, претежно во северните
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Утре избегнувајте да излезете од дома: Многу топло време, вредноста на УВ-индексот 9

admin
Времето утре ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Во западните делови ќе дува умерен ветер од западен правец, информира УХМР. Утринската
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Македонија е во жолта фаза, а допрва следуваат горештини: Временска прогноза за месец јули

admin
Ова е временската прогноза за цел месец јули. Почна месец со пеколни температури и повремено со невреме. Македонија деновиве веќе е во жолта фаза. извор:курир.мк
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Денес завршете ги обврските до претпладне, потоа следува невреме- а еве какво време не очекува за време на викендот

admin
Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

УХРМ: Повеќе места во државата попладнето беа зафатени од невреме, а особено подгответе се за тоа што го најавија за утре!

admin
Повеќе места во државата попладнево беа зафатени од невреме со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Град имаше во светиниколското, кратковското, скопското, валандовското, велешкото
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Сонце, па пороен дожд и грмежи: Еве какво време не` очекува

admin
Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Заборавете на сонцето- Од утре голема промена на времето, еве кога ни доаѓа вистинското сонце

admin
Времето утре ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен, а во источните делови засилен
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Понесете си чадор, попладне дожд- еве какво ќе биде времето викендов

admin
Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

ВРЕМЕНСКА: Дождот нема да престане цела работна недела

admin
Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно на места со врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни, проследени со грмежи и засилен
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Денеска сончево и топло, викендов дожд и грмежи- особено подгответе се за во недела бидејќи доаѓа невреме

admin
Времето денеска во целата земја ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе има можност за локална појава од краткотраен дожд. Ќе
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Стабилно и топло време со умерена облачност

admin
Времето денеска преку денот ќе преовладува стабилно и потопло време со мала до умерена облачност. Попладне ќе започне да дува слаб јужен ветер поизразен на
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер: Временска прогноза за цела недела

admin
Управата за хидрометеоролошки работи и за утре најавува облачно време со пообилни врнежи од дожд. Наместа се очекува да наврнат и над 20 литри на
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Славчо Попоски – спремете се за леден северен ветер, дожд и снег

Ferad Aruc
Под влијание на влажна и студена воздушна маса која е во склоп со циклонот НЕВЕН оваа ноќ повторно облачноста ќе се сголемува и ќе има