vesti24.mk

Tag : време

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗАБАВА

Топлото време од Петковден до Митровден се вика Бабино лето: Ако се заплеткавте во мрежа од пајак…

admin
Ако случајно се заплеткавте во мрежа од пајак не се грижете, тоа не е лош знак…Топлото и убавото време од Петковден до Митровден (Од Света
ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗАБАВА

Како ефикасно да го користите времето додека сте невработени?

admin
Повеќето од вас не се невработени по свој избор. Цел ден го имате на располагање за да ги завршите сите оние работи, за кои додека
СВЕТ

Европарламентот одобри укинување на сезонското сметање на времето

Ferad Aruc
Европскиот парламент денеска го одобри предлогот за укинување на летното и зимското сметање на времето, но конечната одлука за тоа треба да ја донесе Европската
МАКЕДОНИЈА

Обилни врнежи денеска и утре, се очекува зголемување на нивото на реките

admin
Во Македонија утрово е облачно со врнежи од дожд и дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во текот на денот врнежите од дожд
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Од понеделник дожд и пад на температурите

admin
Од почетокот на наредната недела се очекува зголемување на облачноста и локални врнежи од дожд, а температурата ќе биде во опаѓање. Минималната температура во понеделник
Uncategorized

Македонија од утре во жолта предупредувачка фаза

admin
Од утре 14.06.2017 територијата на нашата земја повторно влегува во жолта предупредувачка фаза поради опасност од локално НЕВРЕМЕ во попладневните и во вечерните часови проследено