vesti24.mk

Tag : време

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗАБАВА

Оваа 3-минутна анимација ќе ја смени вашата перцепција за времето (ВИДЕО)

admin
Земјата е навистина стара. Всушност, повеќе од 4 1/2 милијарди години. Како да почнеме да разбереме за колку голем број се работи? Сите тие истражувања,...
ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗАБАВА

Тешките времиња носат големи лекции, не ги игнорирајте

admin
Можеби ви изгледа дека работите никогаш нема да се подобрат. Можеби мислите дека сте затворени во еден круг кој не се менува, деновите се исти,...
ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗАБАВА

Ако вашиот партнер деновиве избегнува секс: Не го обвинувајте него, туку времето!

admin
Климатските недоследности, како што се долготрајни жештини, обилни врнежи, грмежи, како и наглата промена на времето, влијаат на крвнот притисок, како и на сексуалниот живот,...
ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗАБАВА

Метеопатите овој период имаат огромни маки: Овие совети многу ќе ви помогнат!

admin
Повеќето од нас реагираат на промена на времето. Иако не сме свесни за случувањата во организмот, најмногу трпи нашиот крвоток. За во одредени околности да...
ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗАБАВА

Зошто со годините времето проаѓа толку брзо?

admin
Кога бевме деца, летото делуваше како да трае вечно, меѓутоа како што растевме, времето некако да почна го забрзува темпото. Како што старееме, деновите, неделите...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Лоша вест за метеопатите: Следува драстична промена на времето

admin
По високите температури, вистински пресврт со времето. Следи дожд, ветер и грмотевици. Температурите паѓаат. Ако сте метеопат треба особено да внимавате бидејќи промените секако не...
ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗАБАВА

За да бидете среќни цел ден, еве колку часа и минути е потребно да спиете

admin
Добриот сон прави вистински чуда – ни помага да се одмориме, да го организираме умот, да ги подобриме фокусот и концентрацијата, но и ни дава...
ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗАБАВА

Топлото време од Петковден до Митровден се вика Бабино лето: Ако се заплеткавте во мрежа од пајак…

admin
Ако случајно се заплеткавте во мрежа од пајак не се грижете, тоа не е лош знак…Топлото и убавото време од Петковден до Митровден (Од Света...
ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗАБАВА

Како ефикасно да го користите времето додека сте невработени?

admin
Повеќето од вас не се невработени по свој избор. Цел ден го имате на располагање за да ги завршите сите оние работи, за кои додека...
СВЕТ

Европарламентот одобри укинување на сезонското сметање на времето

Ferad Aruc
Европскиот парламент денеска го одобри предлогот за укинување на летното и зимското сметање на времето, но конечната одлука за тоа треба да ја донесе Европската...
МАКЕДОНИЈА

Обилни врнежи денеска и утре, се очекува зголемување на нивото на реките

admin
Во Македонија утрово е облачно со врнежи од дожд и дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во текот на денот врнежите од дожд...