vesti24.mk

Tag : врска

ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Како се однесуваат зрелите луѓе по раскинување на врската?

admin
По раскинување на врската, некои луѓе се чувствуваат повредено, тажни се и намалено им е нивото на самодоверба. Меѓутоа, ако ги насочите своите мисли во
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Најдоброто решение за проблемот поврзан со помалку секс во врската?

admin
Обично од жените може да се слушне: „не вечерва, душо“, бидејќи е врежано мислењето дека мажите цело време сакаат секс, нели? А бидејќи го сакаат
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

5 навики што ќе ве зближат со партнерот

admin
Четири од пет двојки сметаат дека социјалните мрежи се виновни за нивното разидување или раскинување, бидејќи поминуваме повеќе време со компјутерите и телефоните отколку со
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Чиста сметка, долга љубов: Направете буџет за 2019 за доброто на врската

admin
Младите брачни парови добиваат најразлични совети кога ќе стапат во брак. „Комуницирајте и кога ви е најтешко“, „Вежбајте заедно и хранете се здраво“, „Патувајте колку
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

20 работи кои можат да ја зацврстат вашата врска

admin
Кои се најважните работи за една врска да биде среќна и успешна? Дали можеби тоа се финансиската стабилност, пријателството и комуникацијата меѓу партнерите? Сите овие
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Рецепт за среќна врска: Четири теми за кои треба секојдневно да разговарате

admin
Она што е најважно за вашата врска и однос со партнерот е всушност здравата комуникација. Разговор за следните четири теми би требало секојдневно да водите
ЗАБАВА

И научниците потврдија: Подобро е да се биде сам отколку во лоша врска или пријателство

admin
Неодамна, научниците потврдија дека е подобр да се биде сам отколку со погрешна личност. Студијата е објавена во магазинот „Семејна психологија“ и според нејзините резултати,
ЗАБАВА

Кој е најсилниот женски адут при заведувањето?

admin
Не е тајна дека жените се поснаодливи во љубовните игри од мажите, а новото истражување покажува и дека тактиките им успеваат. Психолозите сметаат дека жените
ЗАБАВА

Сите ги обвинуваат, а тој вака зборува за својата љубов: „Имаше хемија меѓу нас од старт, но таа имаше 21 година, а јас 60 години“

admin
Џое Леон веќе 5 години е во врска со неговата девојка Ангела и неговата врска е иста како и вашата, со исклучок на тоа што