vesti24.mk

Tag : врска

ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Не очекувајте да ви ги чита мислите: 5 начини на кои жените ја саботираат врската

admin
Иако припадничките на понежниот пол често се подготвени за своите грешки да го обвинат партнерот, пред тоа би требало да се соочат со своите мани....
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Зезањето со партнерот е добро за врската, велат научниците

admin
Научниците од Државниот универзитет во Северна Каролина докажаа дека ако правите шеги на сметка на партнерот, тоа е одлично за зацврстување на врската, но само...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Што е поважно во врската: Сексот или парите?

admin
Истражувањата дадоа неочекувани резултати. Истражување што беше спроведено во текот на 40 години, даде неочекувани резултати што беа објавени во стручното списание Social Psychological and...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Како се однесуваат зрелите луѓе по раскинување на врската?

admin
По раскинување на врската, некои луѓе се чувствуваат повредено, тажни се и намалено им е нивото на самодоверба. Меѓутоа, ако ги насочите своите мисли во...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Најдоброто решение за проблемот поврзан со помалку секс во врската?

admin
Обично од жените може да се слушне: „не вечерва, душо“, бидејќи е врежано мислењето дека мажите цело време сакаат секс, нели? А бидејќи го сакаат...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

5 навики што ќе ве зближат со партнерот

admin
Четири од пет двојки сметаат дека социјалните мрежи се виновни за нивното разидување или раскинување, бидејќи поминуваме повеќе време со компјутерите и телефоните отколку со...