vesti24.mk

Tag : Гевгелија

ВЕСТИ

Сопругата на градоначалникот на Гевгелија Сашо Поцков, добивала тендери под притисок на сопругот

admin
Дали Поцков вршел притисок неговата сопруга да ги зема тендерите во Општина Гевгелија?, ова го прашува порталот Сигнал и Имфомакс. Сопругата на градоначалникот на Гевгелија, Бети
ВЕСТИ

Голем пожар: Изгоре цел кат од зграда во Гевгелија, станарите евакуирани

admin
Кат од зграда изгоре денеска во Гевгелија. Причинета е материјална штета, повредени нема. Пожарот избувнал денеска околу 11 часот во станбената зграда на улица „Ристо
ВЕСТИ

Српски зет пијан дошол во домот на поранешната сопруга во Гевгелија, па физички сакал да ги нападне неа, нејзината сестра и мајка

admin
На 12.05.2019 година во 12,15.00 часот во Полициската станица Гевгелија, Ј.П. (69) пријавила дека нејзиниот поранешен зет С.К. (46), српски државјанин, откако се довел во