vesti24.mk

Tag : германија

ЖИВОТ ЗАБАВА

Мажите ѝ се воодушевуваат, а на нејзините шефови им пречи само една работа…

Ferad Aruc
Полицајката Адријен Колсцар (33) од Германија стана вистински хит на Интернет пред две години кога започна да објавува секси фотографии на Инстаграм. За неа тогаш
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Работа во Германија, Шведска и Норвешка со македонски пасош!

Ferad Aruc
Сега и без бугарски пасош лесно може да најдете работа во  Германија, Шведска и Норвешка. Доколку го посетите сајтот, ec.europa.eu/eures, можете да најдете вработување на еден од
ЗАБАВА

Се појави во германско реално шоу, а жирито подзина од тверкањето- кога ќе ги видите нејзините приватни фотографии ќе занемете

admin
Швеѓанката со српско потекло Наташа Краун се појави во шоуто „Германија има талент“ и ја остави публиката и жирито во шок. Таа откако се појави
БИЗНИС ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА МАКЕДОНИЈА СВЕТ

Дали од 1 јануари наредна година Македонците без европски пасош ќе можат да работат во Германија

Ferad Aruc
Поради измени во Законот за вработување во Германија е прекинато вработувањето на граѓаните од територијата на поранешните Ју простори. Во овој момент граѓаните без европски
ЗАБАВА

Германците лудуваат по Застава 101- тие се трошат како алва само поради една единствена причина (ВИДЕО)

admin
Иако одамна не се произведуваат моделите на Застава 101, овие автомобили се многу популарни во Германија од страна на тамошните колекционери. Еден од нив е
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА СВЕТ

Германската амбасада: Не се точни известувањата за нов закон што ќе влезе во сила од 1 јануари 2019 година

Ferad Aruc
Германската амбасада соопшти дека не се точни известувањата за нов закон што ќе влезе во сила од 1 јануари 2019 година со кој на граѓаните
ЗАБАВА

Ограбил бензинска пумпа, па потоа направил несекојдневен потег: Кога ќе видите каде завршиле илјадниците евра ќе останете во неверување

admin
Германската полиција е во потрага по крадецот кој од една бензинска пумпа во Германија украл голема сума на пари. Како што соопшти германската полиција маскираниот
ВЕСТИ СВЕТ

Хрват со години крадел во Германија: Отишол да чисти тоалети, па од украдените пари си купил куќа и луксузен автомобил

Ferad Aruc
Почна судењето на хрватскиот државјанин Стјепан К., кој е обвинет дека меѓу 2013 и 2017 година противправно се стекнал со 425.000 евра работејќи како чистач
ВЕСТИ СВЕТ

Германија има потреба од нова работна сила, се подготвува нов закон за доселување

Ferad Aruc
Целта на новиот закон за доселување е да се доведе нова работна сила во Германија. Нацрт-законот на германската влада моментално е во подготовка, пренесува „fakulteti.mk“.
ВЕСТИ СВЕТ

Може ли Германија да го преживее Исламот? Екстремните десничари отворено се против муслиманите

Ferad Aruc
Прашањето „Може ли Германија да го преживее Исламот?“ повторно се најде во центарот на вниманието послее протестите кои што избија после бруталното убиство на еден
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Германија ја става Македонија на експресна патека кон ЕУ

Ferad Aruc
Германската влада изразила подготвеност за поблиска економска соработка со Македонија, преку формирање на Управувачки комитет. Иако деталите ќе се знаат за два месеци, заменик претседателот
ЗАБАВА

Ресторан во Германија забрани влез за деца

admin
Ресторан во германскиот туристички остров Руеген на Балтичкото море забрани влез на деца во вечерните часови. -Размислувавме за тоа веќе некое време, рече Рудолф Маркл,
ВЕСТИ СВЕТ

Побегнала во Германија од Џихадист, па го сретнала во Штутгарт: Поради неговите страшни зборови се одлучила на драстичен чекор

Ferad Aruc
Тинејџерка од племето Јазиди, која барала азил во Германија, бидејќи ја прогонувале џихадистите на ИСИС, одлучила да се врати назад во Ирак кога во Штутгарт